Laukos
Mežsaimniecība

“Silava” šonedēļ rīkos semināru par jaunumiem platlapju meža audzēšanā 0

Foto – LA.lv

Piektdien, 20. jūlijā notiks Latvijas mežzinātnes diena “Mežsaimniecības un vides mijiedarbība. Platlapju mežu loma intensīvā mežsaimniecībā. Zinātnes atziņas un patiesības”, liecina informācija “Latvijas Valsts meži” (LVM) mājaslapā.

N plkst. 10 līdz 10.10 Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” un LVM pārstāvji teiks ievadvārdus. Savukārt no plkst. 10.10 līdz 11.15 sekos LVMI “Silava” vadošās pētnieces, mežzinātņu doktores Zanes Lībietes ziņojums par intensificētas mežsaimniecības ietekmi uz vidi un aktuālie pētījumi par šo tēmu Latvijā un LVMI Silava vadošais pētnieka, habilitētā doktora Māra Laiviņa stāstītais par platlapju mežu dinamiku, kompozīciju un stabilizējošo loma mežsaimniecībā.

No plkst. 11:15 līdz 12.30 sekos pārbrauciens uz mežu Skrīveru apkārtnē un pusdienas, bet laikā no plkst. 12.30 līdz 13.30 eksperti stāstīs par kokaudzes dinamiku ozolu ģenētisko resursu mežaudzē, platlapju sugu nomaiņu ošu audzēs.

Laikā no plkst. 13.30 līdz 14.30 sekos pārbrauciens uz mežu Neretas novada Zalvītes modeļteritorijā LVM Ērberģes meža iecirknī, bet laikā no plkst. 14.30 līdz 16.30 tiks prezentēti aktuālie mežsaimniecības un vides mijiedarbības pētījumi, tostarp par mežsaimniecības ietekmi uz ūdens kvalitāti un invazīvo augu sugu dinamiku mežsaimniecības ietekmē.

Pasākumu rīkos LVM “Silava”, sadarbojoties ar LVM.

LA.lv