Laukos

Skaidu plākšņu ražotājam “Kronospan Riga” plāno piešķirt UIN atlaidi 19,9 miljonu eiro apmērā0

Koksnes pārstrādes uzņēmums SIA “Kronospan”. Foto: LETA

Ekonomikas ministrija (EM) rosina skaidu plākšņu ražotājam SIA “Kronospan Riga” (iepriekš Bolderaja Ltd.””) par investīciju projektu piešķirt uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 19,9 miljonu eiro apmērā.

Pagājušajā gada decembrī EM saņēmusi “Kronospan Riga” iesniegto atbalstāmo investīciju projekta pieteikumu par projektu “Koksnes plātņu ražošanas modernizācija “Bolderaja Ltd” ražotnē”.

Uzņēmuma sākotnējās ilgtermiņa ieguldījumu attiecināmās izmaksas veido 99,98 miljonus eiro. Tādējādi “Kronospan Riga” plānots piemērot UIN atlaidi 25% apmērā no sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summas, bet ne vairāk kā 19,99 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka “Kronospan Riga” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, strādāja ar 186,823 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,5 reizes – līdz 89,332 miljoniem eiro.

Pēc “Kronospan Riga” vadības minētā, lielākie aizvadītā finanšu gada investīciju projekti ietvēra izmaksas saistībā ar gatavās produkcijas noliktavas celtniecību, orientēto skaidu plātņu un plākšņu frēzēšanas ražošanas un pakošanas līniju nodošanu ekspluatācijā. Uzņēmuma orientēto skaidu plātņu ražošanas jauda ir 700 000 kubikmetru, bet koksnes skaidu plātņu ražošanas jauda ir 500 000 kubikmetru gadā.

“Kronospan Riga” izveidota 2005.gadā un līdz 2013.gada oktobra vidum strādāja ar nosaukumu “Bolderaja Ltd”. Kompānijas pamatkapitāls ir 41 miljons eiro, bet tās vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija “Kronospan Baltic Holdings LTD”.

LA.lv