Laukos
Bizness

Šķēles ģimenei piederošā koka bloku ražotne plāno vērienīgu attīstību0


“Baltic Block”  ražotne
“Baltic Block” ražotne
Foto – “Altum”

Inovatīvais palešu bloku ražotājs “Baltic Block”, izmantojot attīstības finanšu institūcijas ALTUM kredīta garantiju 2,3 miljonu eiro apmērā, uzņēmuma tālākai izaugsmei piesaistījis bankas “Citadele” finansējumu 3,2 miljonu eiro apjomā.

Jaunās investīcijas ļaus paplašināt uzņēmuma ražošanas kapacitāti ar vēl divām ražošanas līnijām, kā arī palīdzēs palielināt eksportētās produkcijas apjomu.

“Baltic Block” palešu bloku ražotne un koģenerācijas stacija, kas pirms četriem gadiem tika atklāta Sauleskalnā, ir unikāla rūpnīca visā Ziemeļeiropā, kas palešu blokus ražo no mazvērtīgas koksnes, izmantojot inovatīvo karstās ekstrūzijas metodi. Rūpnīca darbojas visu gadu, 24 stundas diennaktī un 95% n saražotās produkcijas eksportē uz 20 pasaules valstīm. Piesaistītās investīcijas vairāk nekā 5 miljonu apmērā nodrošinās sestās un septītās ražošanas līnijas pievienošanu.

Kā norāda “Baltic Block” direktors Andis Šķēle,”ALTUM” atbalsts garantijas veidā bija ļoti būtisks, jo tas nodrošināja iespēju saņemt bankas “Citadele” finansējumu nepieciešamajā brīdī. Ražošanas līniju paplašināšana nodrošinās uzņēmuma straujās izaugsmes turpināšanu un ļaus paplašināt produkcijas eksporta apjomu.

Savukārt “ALTUM” valdes locekle Inese Zīle norādīja, ka šis ir vēl viens piemērs, kā var palīdzēt strauji augošiem uzņēmumiem piesaistīt bankas finansējumu tālākai biznesa izaugsmei. “Mūsu garantija sniedz bankai drošības sajūtu, investējot apjomīgus līdzekļus straujas izaugsmes projektā, savukārt uzņēmējam nodrošina iespēju saņemt investīcijas nepieciešamajā brīdī un apjomā. “Baltic Block”, kuram ir skaidrs biznesa plāns, pamatoti un izanalizēti īstermiņa un ilgtermiņa plāni un kurš, pateicoties spēcīgai menedžmenta komandai, ļoti strauji attīstās. “ALTUM” garantija apvienojumā ar bankas finansējumu veicinās uzņēmuma mērķu sasniegšanu, vienlaikus nodrošinās jaunas darba vietas un sniegs atbalstu reģiona attīstībai kopumā,” sacīja Zīle.

Bankas “Citadele” Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja Sanita Bajāre atzina, ka
“Baltic Block” attīstība bija loģisks solis, jo bija sasniegtas maksimālās ražošanas jaudas, kā arī ražošanas attīstība dod iespējas ne tikai ražot vairāk, bet arī uzlabot energoefektivitāti. Pēc ieguldījumu veikšanas palešu bloku ražošanas kapacitāte palielināsies par 27%. Tas ir būtisks ieguvums, ko atbalstījām ar kredītu, teica bankas pārstāve.

ALTUM kredītu garantiju līdz 80% no finansējuma pamatsummas var saņemt Latvijā reģistrēti mikro, mazie un vidējie uzņēmumi un lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības. Ar ALTUM garantiju nodrošina investīciju, apgrozāmo līdzekļu aizdevumu, kredītlimitu, finanšu līzingu vai tā limitu, faktoringu, bankas garantijas, banku garantiju limitu, kredītvēstuli. Plašāka informācija par ALTUM kredītu garantiju programmu ir pieejama: https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/uznemumiem/garantijas/kredita-garantijas/par-programmu/

Jau vēstīts, ka “Baltic Block” projekts tika sākts 2010.gadā Madonas novada Sauleskalnā, kopumā ieguldot 20 miljonus eiro, no kuriem līdzfinansējumu nodrošināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētie Eiropas Savienības fondi, kā arī “Nordea” banka.

“Baltic Block” koka paletes tika ražotas pēc īpašas tehnoloģijas no mazvērtīgas koksnes. Atšķirībā no tradicionālajiem koka palešu blokiem, kas tiek ražoti no liela izmēra brusām jeb augstas kvalitātes koksnes, “Baltic Block” blokus ražo no dedzināmās koksnes. Tādā veidā gada laikā uzņēmums plānojis lietderīgi izmantot līdz pat 100 000 kubikmetru malkas.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Baltic Block” apgrozījums 2015.gadā bija 12,090 miljoni eiro salīdzinājumā ar 9,626 miljoniem pirms gada, savukārt peļņa sasniedza 744 989 eiro salīdzinājumā ar 30 669 eiro zaudējumiem 2015.gadā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Baltic Blok” īpašniece ir AS “Būvniecības un attīstības projekti”, kurā līdzīpašnieki ir ekspremjera Andra Šķēles brālis Edgars Šķēle un viņa dēls Andis Šķēle.

LA.lv