Laukos
Politika

Šķirnes mājdzīvnieku audzētāju organizācijām būs jāievēro vienotas prasības ciltsrakstu izsniegšanai0

Foto: LETA/Zane Bitere

Šķirnes mājdzīvnieku audzētāju organizācijām būs jāievēro vienotas prasības ciltsgrāmatas kārtošanai un ciltsrakstu izsniegšanai, paredz valdības atbalstītais un Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts.

ZM norāda, ka noteikumu projekts sagatavots, lai uzlabotu un sakārtotu mājdzīvnieku audzētāju organizāciju darbību audzēšanas un ciltsdarba jomā.

Jaunais noteikumu projekts paredz, ka organizācijas, kas darbojas šķirnes mājdzīvnieku ciltsdarba jomā, jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā (LDC) un tām jānodrošina katrai dzīvnieku sugai vienotu kārtību dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā un vienota veida un satura ciltsrakstu izsniegšanas kārtību.

LDC nodrošinās atzīto organizāciju sarakstu, tā aktualizēšanu un pieejamību elektroniskā veidā LDC tīmekļvietnē, kā arī tīmekļvietnē, kuras adrese ir norādīta Publisko pakalpojumu katalogā. Tādējādi potenciālie šķirnes mājdzīvnieku īpašnieki varēs iegūt patiesu informāciju LDC par interesējošās sugas un šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju.

Pašlaik LDC ir reģistrētas 33 mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas (24 suņu, septiņas kaķu un divas mājas sesku).

LA.lv