Laukos
Bizness

Skolēnu konkursā “Gardēžu klase” uzvar Rūjienas komanda0

Tirdzniecības tīkla “Rimi Latvija” rīkotajā konkursa “Gardēžu klase” superfinālā, kurā divas klases – no Rūjienas un Aizputes skolām – apliecināja savas ēst gatavošanas prasmes, par uzvarētājiem kļuva Rūjienas vidusskolas 7.b klases skolēniem, informē pasākuma rīkot’āji.

Uzvarētāji atzīst, ka ikdienā, kad veikalu plaukti pilni čipsiem un dažādiem citiem gardiem, bet neveselīgiem našķiem, visgrūtākais ir rast motivāciju pašiem gatavot veselīgi.

“Pateicoties šim konkursam, vairs nebaidos darboties virtuvē un tagad zinu, kā pagatavot, piemēram, lasi vai uzcept vistu. Esmu ļoti priecīgs, ka mums izdevās uzvarēt un ceru, ka arī pirms kāda klases vakara mums izdosies kopīgi pagatavot ko garšīgu,” stāsta Rūjienas vidusskolas 7.b klases skolēns Jēkabs Jostsons.

Lai iedvesmotu un rosinātu skolu jauniešus arvien biežāk pašu spēkiem gatavot veselīgas maltītes, divas meistarīgākās klases, konkursa noslēdzošajā kārtā 14.decembrī Rīgā cīnījās par Gardēžu klases titulu. 5 skolēniem no katras klases bija jāpagatavo veselīga maltīte no iepriekš noteiktiem produktiem. Visa uzdevuma laikā abas komandas iedvesmoja un iedrošināja “Rimi” Gardēži – Rūjienas komandai padomus sniedza Mārtiņš Sirmais, savukārt Aizputes komandu atbalstīja Signe Meirāne.

Rūjienas vidusskolas skolēni cēla galdā lasi ar dārzeņiem jogurta mērcē, kas pēc pašu skolēnu domām izrādījās krietni grūtāk pagatavojams nekā šķitis pirms tam. Savukārt Aizupes pamatskolas skolēni pagatavoja krāsnī ceptu vistu ar dārzeņiem. Skolēnu veikumu visa uzdevuma izpildes laikā vērtēja Rimi Gardēži un uztura speciālists, kuru kritēriji bija maltītes gatavošana pēc veselīga uztura pamatprincipiem, tīrība, darba drošība, iesaistīšanās, kā arī maltītes garša un vizuālais noformējums.

Kokursa uzvarētājklase savā īpašumā ieguva dāvanu karti no Rimi 300 eiro vērtībā, savukārt otrās vietas ieguvēja – dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Dāvanu kartes īpašnieki tās varēs izmantot veselīgu uzkodu sagatavošanai klases vakaram, kopīgam pārgājienam vai nepieciešamās mazās virtuves tehnikas vai trauku iegādei skolas mājturības kabinetam.

Galerijas nosaukums

“Gardēžu klase” ir skolu konkurss 5.-9. klašu skolēniem, kuru organizē pārtikas mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Rimi”. Konkursa mērķis ir izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī motivēt ikdienā gatavot veselīgas maltītes. Konkursa pirmajā sezonā 2017. gada pavasarī dalību klašu sacensībā pieteica 269 klases no visas Latvijas, bet “Gardēžu klases” titulu ieguva Penkules pamatskolas 5. c klase, Zālītes speciālās internātpamatskolas 9. p klase un Pūņu pamatskolas 9. klase.

LA.lv