Laukos
Graudkopība

“Skrīveru sēklkopības sabiedrība” šogad plāno pabeigt graudu kaltes izbūvi0

Foto: Fotolia

Graudkopības un sēklaudzēšanas uzņēmums “Skrīveru sēklkopības sabiedrība” pagājušajā gadā strādāja ar 1,337 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,9 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānijas peļņa pieauga 2,9 reizes un bija 412 750 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušais gads uzņēmumam bija sarežģīts – ražība no viena hektāra bija zemāka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, kamēr piedāvātā tirgus cena bija krietni augstāka, jo ļoti daudziem lauksaimniekiem sējumus būtiski ietekmēja karstā vasara.

Pērn kompānija realizējusi 2017.gadā nerealizētos produkcijas krājumus.

“Skrīveru sēklkopības sabiedrības” vadība arī norāda, ka proporcionāli uzņēmuma apgrozījuma pieaugumam ir palielinājušās arī kompānijas ražošanas izmaksas – saistībā ar minerālmēslu, degvielas un darba spēka izmaksu pieaugumu.

Kompānijas vadība arī norāda, ka pērn “Skrīveru sēklkopības sabiedrība” finanšu resursus vairāk novirzīja nekustamā īpašuma iegādei, nevis lauksaimniecības tehnikas iegādei.

Kompānija sāka celt arī jaunu graudu kalti, kuras izbūvei meklēja papildu resursus.

“Turpmāk strādāsim esošajā virzienā, audzēsim gan ziemāju graudaugus un ziemas rapsi, gan ilggadīgo zālāju sēklas. Efektīvi izmantosim esošos resursus, optimizējot ražošanas izmaksas, tajā pašā laikā palielinot graudkopības ieņēmumus,” teikts vadības ziņojumā.

Saistītie raksti
Kompānijas vadība arī informē, ka “Skrīveru sēklkopības sabiedrība” plāno pabeigt graudu kaltes izbūvi, kā arī turpināt iegādāties nekustamos īpašumus.
2017.gadā “Skrīveru sēklkopības sabiedrība” strādāja ar 466 725 eiro apgrozījumu un 141 707 eiro peļņu.

“Skrīveru sēklkopības sabiedrība” ir reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 389 790 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder vienai Vācijas privātpersonai. Uzņēmuma pamatdarbības veids ir lauksaimnieciskā ražošana – graudkopība un sēklaudzēšana.

LA.lv