Laukos
Politika

Slovākijas lauksaimnieki ar traktoriem Bratislavā protestē pret krāpšanos ar ES subsīdijām0

Foto: LETA/Ieva Čīka

Slovākijas lauksaimnieki ar apmēram 100 traktoriem otrdien iebrauca galvaspilsētā Bratislavā, protestējot pret krāpniecību Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības subsīdiju izmaksāšanā, kam pirmais publiski pievērsa uzmanību pērn noslepkavotais žurnālists Jans Kucjaks.

Lauksaimnieki ir solījuši pievienoties protestiem pret valdību, kas ceturtdien gaidāmi visā Slovākijā ar desmitiem tūkstošu cilvēku piedalīšanos, pieminot Kucjaka slepkavības pirmo gadskārtu.

Slovākijas lauksaimnieki pieprasa noteikt ES lauksaimniecības subsīdiju griestus, kas neļautu lielām finanšu grupām izmantot lielāko daļu no pieejamās subsīdiju naudas. Viņi arī vēlas, lai tiktu īstenoti pasākumi pret korupciju lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Uz protestētāju traktoriem bija redzami plakāti ar uzrakstiem “Mēs esam godīgi lauksaimnieki, nevis politiķi” un “Mums pietiek!”.

Slovākijas premjerministrs Peters Pellegrini, kurš pašlaik apmeklē Izraēlu oficiālā vizītē, solīja trešdien tikties ar protestētājiem Bratislavā, vēstīja Slovākijas ziņu aģentūra TASR.

LA.lv