Laukos

Šmakovkas muzejs Daugavpilī rīkos nacionālā dzēriena darināšanas meistarklasi 0

Publicitātes foto.

Svētdien, 3.jūnijā Daugavpilī norisināsies Šmakovkas muzeja divu gadu dzimšanas dienas svinības, informē Daugavpils tūrisma attīstības un informācijas aģentūrā.

Saistībā ar muzeja divu gadu jubileju svētdien no plkst.13 līdz 16 ekspozīcijas apmeklējums būs bez maksas. Plkst.13 pasākumu ieskandinās Līvānu kapela “Augusti”. Pasākuma gaitā skanēs arī kokle, kuru spēlēs koklētāja Laura Stepiņa.

Savukārt plkst.13.30 Daugavpils novada zemnieku saimniecības “Sēlija” saimnieki rīkos Šmakovkas darināšanas meistarklasi, kuras laikā tiks iedarbināts īsts šmakovkas aparāts. Muzeja apmeklētāji klātienē varēs vērot un noklausīties stāstu, kā top stiprais latgaliešu dzēriens.

Turpinājumā no plkst.14 būs iespēja dzirdēt “Šmakovkas stāstus”, bet pēc tam tiks organizēta ekskursija “Neatklātie muzeja noslēpumi”, kuras laikā kopā ar gidu varēs apskatīt ekspozīciju un uzzināt par neparastiem muzeja eksponātiem.

Daugavpils Šmakovkas muzejs ir Latvijā lielākais muzejs, kas veltīts šim Latgales kulinārā mantojuma dzērienam. Muzeja digitālajās ekspozīcijās ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību interaktīvi ir iespēja izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Līdztekus stāstam par dzēriena tapšanu te ir izsmeļoša informācija par Latgali. Muzejā gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām tiek piedāvāti gida pakalpojumi.

Kā ziņots, ekspozīcija Latgales lielākajā pilsētā Daugavpilī izveidota 2016.gadā. Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja uzzināt vairāk par šmakovkas darināšanas tradīcijām, receptēm, Latgales reģionam raksturīgajām amatu prasmēm, kā arī – par alkohola pārmērīgas lietošanas negatīvajām sekām.

Kopš šī gada Šmakovkas muzejs ir Latgales Kulinārā mantojuma tīkla biedrs.

LA.lv