Laukos
Dārzeņi un augļi

Smiltenē varēs degustēt jaunumus pārtikas industrijā un sniegt ieteikumus to pilnveidošanā0

Foto – Fotolia

No šodienas līdz 23.septembrim Latvijā ir pieejams globāls pārtikas produktu mārketinga izpētes instruments “Sensobus” jeb uz riteņiem pārvietojama, mobilā laboratorija, kurā iedzīvotāji bez maksas var degustēt jaunumus pārtikas industrijā un sniegt ieteikumus to pilnveidošanā, informēja ogu un augļu pārstrādes uzņēmuma “Puratos Latvia” pārstāvji.

Šodien mobilā laboratorija būs pieejama Smiltenē, bet pēc tam trīs dienas no rītdienas līdz 23.septembrim tā atradīsies Rīgā pie tirdzniecības parka “Alfa”.

“Puratos Latvia” pārstāvji informēja, ka attiecīgais patērētāju izpētes instruments pieder “Puratos Latvia” īpašniekam – Beļģijas uzņēmumam “Puratos”, kas ražo izejvielas maizei, konditorejai un šokolādei. Attiecīgais rīks ļaus ražotājiem noskaidrot Latvijas pārtikas produktu patērētāju garšas prasības, uzzināt patērētāju viedokli par konkrēto produktu, tā uzlabošanas iespējām, vēl pirms produkta prezentēšanas tirgū un ieviešanas veikalu plauktos. Patērētāji tādējādi varēs noteikt nākotnes veikalu plauktos pieejamo preču piedāvājumu.

“Pētīsim patērētāju prasības attiecībā pret maizi, pētījumā piedalīsies viens no vadošajiem Latvijas maizes ražotājiem, būs arī inovatīvu proteīna dzērienu degustācija un novērtēšana, izgaršosim jaunas garšas piena produktu sortimentā un baudīsim un novērtēsim sīrupus kafijai un tējai,” sacīja uzņēmuma “Puratos Latvia” mārketinga koordinatore Sandra Klepermane.

Klepermane atzīmēja, ka “Sensobus” tieši pateicoties tam, ka “Puratos Latvia” ietilpst “Puratos” grupā, tiks izvietota Latvijā. Plānots, ka mobilā laboratorija ik dienas uzņems līdz pat 600 apmeklētājiem, analizējot viņu viedokli par atšķirīgām pārtikas produktu grupām. Mobilajā laboratorijā atrodas astoņas datorizētas degustāciju kabīnes, kur katrs no projekta dalībniekiem tiek aicināts bez maksas nobaudīt jaunumus pārtikas industrijā, izsakot par tiem savu viedokli.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Puratos Latvia” pērn strādāja ar 22,42 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% – līdz 869 578 eiro. Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 659 350 eiro. “Puratos Latvia” nosaukums līdz 2012.gada augustam bija “Pure Food”.

Savukārt 2011.gada 27.aprīlī uzņēmuma īpašnieks Pēteris Žimants paziņoja par uzņēmuma pārdošanu Beļģijas privāta kapitāla uzņēmumam “Puratos Group”. “Puratos Group” ir viens no vadošajiem maizes, konditorejas un šokolādes izejvielu ražotājiem pasaulē, kurš ik gadu inovatīvu produktu radīšanā investē apmēram 2,2% no apgrozījuma. Uzņēmuma produkti ir pārstāvēti vairāk kā 100 valstīs un ražoti vairāk nekā 50 ražotnēs visā pasaulē. Tāpat uzņēmumam ir 77 attīstības un inovāciju centri un vairāk nekā 7000 darbinieku.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
15 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas