Bizness, Mājražošana

Šo ceturtdien aicina uz Zāļu tirgu Doma laukumā

Gaidot Līgo svētkus, Rīgā jau tradicionāli Doma laukumā notiks viens no krāšņākajiem ielīgošanas pasākumiem – Zāļu tirgus, kas šogad tiks atklāts ceturtdien, 22. jūnijā plkst.9 un ilgs līdz plkst.19.

Tirgū iedzīvotāji varēs iegādāties zemnieku piedāvāto produkciju, sieru, maizi, gaļu, zivis, medu, pirtslietas, kā arī Jāņu zāles, vainagus un amatnieku izstrādājumus. Līdztekus tirgum Doma laukumā būs iespēja redzēt mūziķu, deju kolektīvu, folkloras kopu un pūtēju orķestru uzstāšanos.

Tirgus apmeklētājiem līdz ar iepirkšanos svētku noskaņu radīs arī sarūpētā kultūras programma.

Ceturtdien plkst.10 tirgu ieskandinās pūtēju orķestris “Fanfara”, tad dienas gaitā uzstāsies bērnu deju ansambļu „Kamolītis”, “Teiksmiņa”, “Dzīpariņš” un „Bitīte”, kā arī bērnu vokālo ansambļu „Magonīte” un „Knīpas un Knauķi” priekšnesumi. Kultūras programmu kuplinās arī orķestris “Rīga”, Tautas deju ansambļi “Dzīpars”, “Sidrabi” un kapela “Hāgenskalna muzikanti”. Tirgū uzstāsies arī jauktais koris “Laudate Charismata”, kamerkoris “Konvents” un folkloras kopa “Lāns”. Svētku noskaņu pasākumā radīs arī vīru vokālais kvartets “Harmonija Rīgai”, deju kopa “Marmale” un grupa “Lauku muzikanti”.

Gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem možu garu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs Jāņa tēvs aktieris Kristaps Rasims, kurš pastāstīs arī par svarīgākajām un interesantākajām Līgo svētku tradīcijām. Ikviens, kurš būs Zāļu tirgū, varēs iesaistīties aktivitātēs, demonstrēt savu izdomu, asprātību, zināšanas un veiklību dažādos konkursos, kas risināsies tirgus laukumā.

Zāļu tirgus notiek ar Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, to rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.

Pievienot komentāru