Laukos
Graudkopība

Šodien Ķīpsalā sākas garšas un aromātu maratons “Riga Craft Beer Weekend”0

Publicitātes foto.

Vēl dažas stundas un tiks atklāts meistaralus festivāls “Riga Craft Beer Weekend”, kas būs pirmais šā gada craft beer weekend pasākums visā pasaulē un viennozīmīgi – vērienīgākais Ziemeļeiropā. Festivāla organizators un idejas autors, biedrības “Alus brālība” vadītājs Andrejs Šikors apstiprina, ka norit pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau plkst.18 Ķīpsalas starptautiskā izstāžu centra durvis tiktu vērtas aizraujošam garšas un aromātu baudījumam.

“Domājot par to, kā būs, esam priecīgi satraukti un ticam – meistaralus alus cienītājiem un baudītājiem esam sarūpējuši neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu. Ticam, ka festivāla apmeklētājiem viens otram sekos priecīgs un patīkams pārsteigums par neticami daudzkrāsainām un aizraujošām garšām un aromātiem. Tiesa, esam spiesti ieviest arī zināmas korekcijas – kā zibens no skaidrām debesīm pēdējo 48 stundu laikā nākušas ziņas no vairākām meistaralus darītavām par to, ka šodien ierasties Rīgā tās nevar. Kādu pievīlušas pēkšņas nebūšanas alusdarītavā, kas prasa visu darbinieku pūles ražotnes darba atjaunošanā, citai uz Rīgu sūtītais degustācijas meistaralus, “aizbraucis” un citu pasaules malu, vēl kāda ar savu brūvējumu nav varējusi tikt pāri robežai un spiesta griezties apkārt vai radušās citas grūtības. Tā nu meistaralus darītavu skaits sarucis līdz pussimtam, līdz ar to sarucis arī degustācijai piedāvāto alus veidu saraksts. Tomēr, ticam, ka visas šīs nebūšanas būs nieks salīdzinājumā ar aizraujošo piedāvājumu, kas aizvien ir spēkā,” par gatavošanos festivālam informē Andrejs Šikors.

Viņš uzsver, ka jau plkst.18 tiks vērtas Ķīpsalas izstāžu centra durvis, lai īsteniem alus cienītājiem, baudītājiem un pazinējiem, kā arī tiem, kuri plašo meistaralus pasauli tikai tagad sāks iepazīt, sniegtu iespēju nobaudīt pārsteidzošas, daudzkrāsainas, aizraujošas un arī neticamas meistaralus garšas no visas pasaules. Simtos skaitāmo alus veidu garšas ikvienam bez jebkādām papildus maksām būs pieejamas degustācijām līdz pat pusnaktij. Tāpat ikviens festivāla apmeklētājs dāvanā saņems unikālo, speciāli “Riga Craft Beer Weekend” radīto degustācijas glāzi no kompānijas “SAHM”.

Ķīpsalā par kvalitatīvo muzikālo fonu un aktuālām intervijām rūpēsies Beer FM, bet meistaralus darītāji ir apsolījušies atklāt arī vismaz dažus no saviem noslēpumiem īsteni garda alus darīšanā.

“Aldari labprāt atbildēs uz ikviena interesenta jautājumiem, tāpēc tādus droši un bez kautrēšanās aicinu uzdot. Šodien plkst.19 uz festivāla skatuves kāps vācu grupa De/Vizion, lai jaunajam gadam piešķirtu pamatīgu enerģiju un fantastisku garšu baudījumu papildinātu arī ar muzikālo. Šodien degustācijas un tikšanās turpināsies līdz pusnaktij. Garšas maratons Ķīpsalā turpināsies rīt, 5.janvārī no plkst.15, kad papildus meistaralus daudzveidībai neiztrūks arī prezentācijas, meistarklases un lielisks koncerts no košās pašmāju turbofolka grupas “Oranžās brīvdienas”,” informē “Riga Craft Beer Weekend” rītkotāji.

Kā ziņots, festivālu “Riga Craft Beer Weekend” organizē alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība “Alus brālība” un tehniskā nodrošinājuma uzņēmums SIA “Showconsulting”, kas ir ilggadējs starptautiskā alus festivāla “Latviabeerfest”, Latvijas alus Gada balvas pasniegšanas ceremonijas un konkursa Baltic Beer Star rīkotājs. Katru gadu biedrība organizē arī Baltijas valstu alus darītāju zinātniski praktisko konferenci.

Biedrības mērķis ir apvienot nozares dalībniekus un entuziastus, sekmēt alus kultūras izaugsmi Latvijā, veicināt izpratni par alus nozari un izglītot sabiedrību par nozarei nozīmīgiem

LA.lv