Laukos
Dārzeņi un augļi

Šogad bites pārziemojušas veiksmīgi0

Foto: Shutterstock

Kopumā bites šogad Latvijā ir pārziemojušas veiksmīgi, lai gan vietām atsevišķās dravās bišu saimes ir gājušas bojā, aģentūrai LETA teica Latvijas Biškopības biedrības (LBB) vadītājs Armands Krauze.

“Kopumā šobrīd no profesionālajiem biteniekiem, kuri LBB ziņo par saimju stāvokli, vairumā gadījumu nekādu sūdzību nav,” teica Krauze.

Vienlaikus viņš piebilda, ka ir atsevišķas dravas ar diezgan lielu bišu saimju atbirumu. “Ir cilvēki, kam novietnē no 15 saimēm, 11 ir aizgājušas bojā,” teica Krauze, piebilstot, ka tas lielākoties ir saistīts ar paša biškopja pieļautajām kļūdām – dažviet pa ziemu iekšā saimē atstāts lapu vai griķu medus, citviet atsevišķi bitenieki nav pietiekami aizsargājušies pret bišu slimību – varrozi.

Krauze teica, ka pagaidām nav iespējams pateikt, cik daudz bišu saimju šoziem procentuāli ir gājis bojā. Oficiālie statistikas dati par bišu saimju skaitu Latvijā būs pieejami vien jūnija sākumā, un, balstoties uz tiem, būs iespējams aprēķināt arī saimju atbirumu.

Viņš teica, ka arī turpmākajās nedēļās, ja nebūs pietiekoši silts, lai bites ienestu pirmo nektāru, saimēm dēļ nepietiekamiem barības krājumiem pastāv risks aiziet bojā. “Biškopim jāspēj profesionāli novērtēt, vai barība pietiek laikā, kamēr ārā vēl nezied. Ja tās trūkst, barības krājumi ir jāpapildina,” teica Krauze.

Saistītie raksti
Viņš piebilda, ka pēdējos gados pavasaris ir nedaudz vēsāks un garāks nekā ierasts un biškopim ir būtiski ar to rēķināties.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

LA.lv