Laukos
Mežsaimniecība

Šogad meži deguši jau 24 hektāru platībā, cietušas arī jaunaudzes0


Arhīva foto. Deg mežs.
Arhīva foto. Deg mežs.
Foto – LETA/Lita Krone

Valsts meža dienests līdz ceturtdienai reģistrējis 44 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 23,67 hektāri, tostarp jaunaudzēs uguns skartā platība veido 15,17 hektārus, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā.

Dienestā norādīja, ka tostarp ceturtdien Pierīgā stiprā vēja dēļ izdega mežs Ropažu novadā, Rīgas reģionālās virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā, uzņēmuma “Rīgas meži” īpašumā.

Uguns skāra apmēram septiņus hektārus meža, no tiem apmēram trīs hektāri bija jaunaudzes.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un “Rīgas mežu” darbinieki.

Tāpat liels meža ugunsgrēks trešdien, 3.aprīlī, izcēlās Dunalkas pagastā Dienvidkurzemes virsmežniecības teritorijā, kur izdega mežs 5,22 hektāru platībā, tostarp 3,82 hektāru jaunaudzes.

Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Valsts meža dienesta darbinieki, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un pašvaldības ugunsdzēsības formējums.

Saistītie raksti

Vēl mežs vai meža zemsedze šogad ir degusi vairākos lielos kūlas ugunsgrēkos, kur klajums vai pļavas robežojas ar mežu, bet tajos uguns skartā meža zemes platība ir mazāka.

Valsts meža dienestā atzīmēja – ja pavasarī ugunsgrēks ir meža jaunaudzē, tā tiek nopostīta pilnībā.

Jau ziņots, ka pērn Valsts meža dienests visā valsts teritorijā dzēsa kopumā 971 meža ugunsgrēku ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 2743,3 hektāri.

LA.lv