Politika, Subsīdijas

Šogad tiešmaksājumiem pieteikts par 20 000 ha vairāk nekā pērn

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka noslēgusies pieteikšanās platību maksājumiem. Provizoriskie dati liecina, ka dienests ir saņēmis 60 103 pieteikumus platību maksājumu saņemšanai, savukārt par aptuveni 20 000 hektāru ir pieaugusi atbalstam pieteiktā lauksaimniecības zemju platība. Šogad ir pieteikti ir 1,715 miljoni hektāru, savukārt 2016.gadā pieteikti 1,695 miljoni hektāru.

Tā kā iesniegumi tika iesniegti elektroniski, izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu, lauksaimnieki ne tikai saņems maksājumus ātrāk, bet arī līdz 26.jūnijam pārklājumu labošanu EPS varēs veikt bez soda sankcijām.

Kopējais finansējums tiešmaksājumiem šogad ir 230 miljoni eiro, portālu la.lv iepriekš informēja LAD. Vienotā maksājuma likme 2017.gada sezonā ir provizoriski 70 eiro par vienu hektāru, papildus tam zaļināšanas maksājuma likme provizoriski ir 39 eiro par hektāru. Likmes var mainīties, ņemot vērā pieteikto platību lielumu šogad.

Platību maksājumu saņemšanai varēja pieteikties līdz šā gada 22.maijam, bet ar kavējuma sankciju vēl līdz 15.jūnijam

Latvijā platību maksājumu saņēmēju skaits pērn bija 61 381, tajā skaitā lauksaimniecības uzņēmumi, valsts un pašvaldības iestādes, lauksaimniecības zemes īpašnieki un apsaimniekotāji..

Pievienot komentāru