Tehnika, Universālā tehnika

Somu ‘Valtra’ pāriet uz traktoriem ar atjaunojamo kurināmo

Somu kompānija Valtra ir pirmie no traktoru ražotājiem pasaulē, kas pāriet uz visu savu jauno mašīnu uzpildi ar Neste MY dīzeļdegvielu, kas iegūta no atjaunojamajām izejvielām. Šis lēmums ļaus katru gadu 700 000 litru dabiskās dīzeļdegvielas nomainīt pret atjaunojamo.

No 2018. gada marta visi Valtra traktori, kas izgatavoti Somijas pilsētā Suolahti, kā arī rūpnīcā saliktie dakšu iekrāvēji tiks uzpildīti ar atjaunojamo Neste MY dīzeļdegvielu. Tas attiecas arī uz tehniku, kas tiks piegādāta citām valstīm – pirms mašīnas transportēšanas to uzpildīs ar 30–40 litriem jaunās degvielas.


Neste MY degviela tiek ražota tikai no atjaunojamiem atlikumiem, tas ļauj samazināt siltumnīcas efekta gāzu izplūdi par 90% salīdzinājumā ar dabisko dīzeļdegvielu. Atjaunojamā dīzeļdegviela Neste MY attiecas uz hidridēto augu eļļu (HVO – Hydrotreated Vegetable Oil), un to nevajadzētu jaukt ar tradicionālo biodīzeli. To var izmantot gan kā komponentu degvielas maisījumos, gan kā degvielu visos mūsdienu dīzeļdzinējos tīrā veidā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

Žurnāla  "Agro Tops" aprīļa izdevuma vāks
Žurnāla “Agro Tops” aprīļa izdevuma vāks

Pievienot komentāru