Laukos
Politika

Šonedēļ godinās lauksaimniecības nozares konkursa “Sējējs 2019” laureātus0


Konkursa ” Sējējs” balvas – statuetes.
Konkursa ” Sējējs” balvas – statuetes.
Foto: ZM

Piektdien, 1. novembrī, Latvijas lauksaimniecības universitātes Aulā Jelgavā notiks Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2019” laureātu apbalvošanas ceremonija, informē Zemkopības ministrijā.

Šogad konkursā dalībnieki tika vērtēti deviņās nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība”, “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”, “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Zinātne praksē un inovācijas”, kā arī tiks pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Kopumā konkursā “Sējējs” piedalījās 70 dalībnieki. Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Tiks apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Kā norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, ikviens lauksaimnieks, piedaloties konkursā “Sējējs”, var ne tikai parādīt sava darba rezultātus un lepoties ar tiem, bet arī novērtēt citu paveikto, kopīgi daloties pozitīvajos piemēros.

“Ir svarīgi veidot pozitīvo sacensību nozarē, jo tieši šī sacensība palīdz tiekties uz arvien labāku rezultātu. Tādējādi varam motivēt viens otru kļūt arvien konkurētspējīgākiem, veidojot kvalitatīvus un pieprasītus vietējos produktus kā pašmāju, tā arī ārvalstu tirgiem,” atzina ministrs.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 26. reizi. Jau vēstīts, ka prēmija “Sējējs”, kuru nodibināja lauksaimnieku biedrības, sākotnēji darbojās no 1989.gada līdz 1992.gadam, bet 1994.gadā konkurss tika atjaunots jaunā kvalitātē un kopš tā laika tiek rīkots katru gadu.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
19 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
20 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
18 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 2
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
1 stunda