Laukos
Politika

FOTOREPORTĀŽA: Šoreiz vērienīgajā izstādē “Rāmavā” meži un āboli0


Rāmavā atklāj izstādi “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018”.
Rāmavā atklāj izstādi “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2018”.
Foto: Valdis Semjonovs

Šodien izstāžu kompleksā “Rāmava” sākas 27. starptautiskā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika Lauku sēta 2018”.

Šogad izstādē tiek turpināts iepriekšējos gados iesāktais kurss, demonstrējot jaunāko lauku tehniku un tehnoloģijas, vienlaikus paplašinot arī infrastruktūras un transporta jomu. Bet īpaša uzmanība šoreiz pievērsta mežsaimniecības sadaļai, kas meža īpašniekiem būs īpaši aktuāls jautājums ziemas periodā, kas vairs nav aiz kalniem.

Izstādē pirmo reizi būs apskatāmas piecas dažādu ražotāju meža mašīnas – “Ponsse”, “John Deere”, “Metsis”, “Vimek”, “Usewood”. Pēdējie divi ir izmēros mazāki agregāti, kas piemēroti kopšanas cirtēm, kā arī darbam uz mazāk nesošām vai mitrākām gruntīm. Tāpat tiks piedāvātas meža izvešanas piekabes, “kniebējgalvas”, malkas sagatavošanas iekārtas un tamlīdzīgs specifisks aprīkojums.

Kā citus gadus, arī šoreiz “Rāmavā” līdzās tehnikas demonstrējumiem būs iespēja papildināt zināšanas vairākās jomās, ņemot vērā aktuālo situāciju reģionos – gan lietavas, gan sausumu – un kā tas ietekmē saimniekošanu laukos un mežos. Šodien vairāki semināri būs veltīti mežsaimniecības nozares attīstībai, ES fondu apguves iespējām nākotnē, meža plantāciju kopšanai, koksnes cenu dinamikai. Savukārt pēcpusdienā eksperti debatēs par aktualitātēm gaļas liellopu audzēšanā.

Piektdien rīta pusē semināros runāja par aktuālo augkopības investīciju pasākumos, kā arī notika vairākas prezentācijas par augu aizsardzības līdzekļiem, nezāļu rezistence, kas var ietekmēt ražas apjomu, un par to, kas darāms lietas labā.

Savukārt plkst. 14 notika “LA” rīkota diskusija par mežu apsaimniekošanu “21. gadsimta meža īpašnieks – patlaban un pēc 10 gadiem”. Tajā būs īpašnieku, kooperatīvu, Zemkopības ministrijas un institūta “Silava” pārstāvju redzējums par lietām, kas efektīvi strādā, un par to, kas būtu jāuzlabo.

Sestdien semināros tiks runāts par iespējām un tehnoloģijām pārtikas pārstrādē, bet pēcpusdienā “Zemnieku saeima” ar autoceļu uzturētājiem mēģinās rast kopsaucēju lauku ceļu uzturēšanas problēmās.

Šogad “Rāmavā” izpaliks kādreiz populārā šķirnes trušu demonstrācija, toties būs cits jauninājums. Proti, tiem, kas vēlēsies ieaust savu dzīparu kopīgi veidotā Latvijas simtgades galdautā, šāda iespēja būs pie informācijas centra, kur visas trīs izstādes dienās notiks pasākums “Ieaud Latviju”. Tā kā padevusies laba augļu raža, tiek solīta arī plaša ābolu un dārzeņu izstāde, tāpat apmeklētāji varēs just līdzi kokgāzēju un forvarderu sacensību dalībniekiem. Kopumā izstādē šogad piedalās vairāk nekā 250 dalībnieku un paredzams, ka to apmeklēs ap 10 tūkstoši apmeklētāju.

LA.lv