Laukos

“Standard & Poor’s” piešķir “Maxima Grupe” BB+ kredītreitingu0

Arhīva foto. “Maxima Latvija” loģistikas centrs.

Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor’s” veikalu tīkla “Maxima” darbību pārvaldošajam uzņēmumam “Maxima Grupe” piešķīrusi BB+ kredītreitingu ar stabilu nākotnes vērtējumu, līdz ar to “Maxima Grupe” ir kļuvusi par pirmo privāto uzņēmumu Baltijā, kas ir saņēmis starptautisku kredītreitingu.

Kā informē uzņēmumā, šis ir arī augstākais novērtējums, kas piešķirts līdzīga biznesa apjoma mazumtirdzniecības uzņēmumiem Eiropā ar apgrozījumu līdz četriem miljardiem eiro gadā.

Pēc “Standard & Poor’s” novērtējuma BB+ kredītreitings uzņēmumam ir piešķirts, ņemot vērā tā līdera pozīcijas Baltijā, pieaugošo tirgus daļu Polijā, ilgtspējīgo uzņēmējdarbības modeli un uzņēmuma finansiālo stabilitāti.

Tādējādi “Maxima Grupe” uzticamība un finansiālā stabilitāte ir vienā līmenī ar lielākajiem Eiropas mazumtirgotājiem, piemēram, “Tesco” Lielbritānijā vai “Casino Group” Francijā.

“Neskatoties uz to, ka mūsu bizness pamatā ir koncentrēts nosacīti mazajā Baltijas tirgū, uzņēmumam ir piešķirts stabils vērtējums. Tas mums paver jaunas iespējas starptautiskajos kapitāla tirgos. Tāpat šis ir apliecinājums tam, ka uzņēmums “Maxima Grupe” ir sasniedzis uzņēmējdarbības briedumu, kas mums ļauj izmantot tādus pašus finanšu instrumentus kā lielajiem Eiropas mazumtirgotājiem,” norāda “Maxima Grupe” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Dalius Misiūnas.

“Maxima Grupe” kredītreitingam pieteicās pēc tam, kad sāka apsvērt obligāciju emisijas iespējas. Līdz ar reitinga saņemšanu uzņēmums ir paveicis pirmo svarīgo posmu obligāciju emisijas procesā. Saskaņā ar D. Misiūnas teikto, “Maxima Grupe” šobrīd apsver dažādas biznesa attīstības finansēšanas alternatīvas.

“Kredītreitings ir tikai viens no faktoriem, tajā pašā laikā ir svarīgi ņemt vērā citus kritērijus, piemēram, situāciju kapitāla tirgos. Protams, pēc pozitīvā novērtējuma obligāciju emisija joprojām ir mums pievilcīgs risinājums uzņēmējdarbības attīstībai ārvalstu tirgos,” norāda Misiūnas.

Uzņēmumam “Maxima Grupe” pieder mazumtirdzniecības veikalu tīkli “Maxima” (Baltijas valstīs),” Stokrotka” un “Aldik” (Polijā), “T-Market” (Bulgārijā) un pārtikas e-tirdzniecības plaforma “Barbora”, kas darbojas Lietuvā un Latvijā.

“Maxima Grupe” īpašnieki ir “Vilniaus Prekyba” uzņēmumu grupa, kas ir viena no lielākajām mazumtirdzniecības kompānijām Baltijas valstīs, Centrāleiropā un Austrumeiropas reģionā.

LA.lv