Laukos
Mežsaimniecība

Starptautiskā konferencē pārrunās Latvijas meža nozares attīstību0

Foto LETA

Lai precīzāk iezīmētu Latvijas meža nozares attīstības ceļu un gūtu jaunas idejas, septembra nogalē Rīgā notiks starptautiska konference “Meža nozare bioekonomikai: iespējas un izaicinājumi klimata pārmaiņu gadsimtā”, informē biedrībā “Zaļās mājas”.

Kā norādīja biedrībā, Latvijas tautsaimniecības izaugsme lielā mērā ir balstījusies uz meža nozares veikumu, kam arī turpmāk būs viena no galvenajām lomām valsts ekonomikā. Pašlaik sasniegta ļoti augsta meža nozares vērtība, tomēr nozares pieauguma potenciāls joprojām ir milzīgs, un tā īstenošanai ir būtiski ieviest mūsdienīgas zināšanas un tehnoloģijas.

Konferencē Somijas Lauksaimniecības un mežsaimniecības ministrijas, Zviedrijas Uzņēmējdarbības un inovāciju ministrijas, Eiropas Meža institūta Ziemeļeiropas reģionālā biroja pārstāvji un citi eksperti iepazīstinās, ar kādām iespējām un izaicinājumiem turpmākajos gados nāksies saskarties mežu nozarei. Mežzinātnes institūts “Silava” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte sniegs redzējumu par mūsdienu mežsaimniecību, bet AS “Latvijas Finieris” dalīsies pieredzē par darbošanos globālajā meža nozares tirgū.

“Zaļās mājas” valdes loceklis Kristaps Ceplis uzsvēra, ka konferencē iecerēts apskatīt plašu tēmu loku. Tāpat plānots analizēt un modelēt koksnes pārstrādes un pielietojuma jaunāko pieredzi, īpaši izceļot pasaulē renesansi piedzīvojošo moderno koksnes būvniecību.

“Latvijai ir labs potenciāls gan vairot iegūstamās koksnes apjomu, gan plašāk pielietot šo unikālo pašmāju resursu. Neapšaubāmi vieni no pasaules līderiem gan mežsaimniecības, gan koksnes izmantošanas jomā ir mūsu Ziemeļvalstu kaimiņi, kuru pieredzes analīze mums palīdzēs izvēlēties savu attīstības ceļu,” sacīja Ceplis.

Latvijas Mežu īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks pastāstīja, ka viens no galvenajiem konferences virzieniem būs bioekonomika, kas tiek analizēta, meklējot efektīvas metodes tālākai attīstībai. Mežs kā vietējais un atjaunojamais resurss un tā efektīva izmantošana var kalpot par vienu no bioekonomikas izaugsmes balstiem Latvijā.

Konference notiks šā gada 28.septembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, Rīgā.

Starptautisko konferencei “Meža nozare bioekonomikai: iespējas un izaicinājumi klimata pārmaiņu gadsimtā” organizē biedrība “Zaļās mājas” ar Meža attīstības fonda un Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.

LA.lv