Laukos
Politika

Stingrāk uzraudzīs vairāku mēslošanas līdzekļu apriti0

Foto – Shutterstock

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā, lai stingrāk uzraudzītu vairāku mēslošanas līdzekļu apriti, informēja Saeimas Preses dienestā.

Likuma grozījumi paredz stingrāk uzraudzīt tādu mēslošanas līdzekļu apriti, kuri var tikt izmantoti sprāgstvielu izgatavošanai.

Tā kā šos mēslošanas līdzekļus – kālija nitrātu, nātrija nitrātu, kalcija nitrātu, kalcija amonija nitrātu un amonija nitrātu ar augstu slāpekļa saturu – var izmantot ne tikai augu mēslošanai, bet arī ļaunprātīgos nolūkos, ir nepieciešams nodrošināt to izsekojamību, uzskaitot tirdzniecības vietu faktiskās adreses, kā arī iztirgoto daudzumu, skaidrots likuma izmaiņu anotācijā. Līdz šim likums regulēja tikai amonija nitrāta ar augstu slāpekļa saturu uzskaiti tirdzniecības vietās.

Likuma izmaiņas paredz, ka pirms iepriekšminēto mēslošanas līdzekļu tirdzniecības uzsākšanas Valsts augu aizsardzības dienestā jāiesniedz tirdzniecības vietas faktiskā adrese, kā arī tas jāinformē gadījumā, ja mainīta tirdzniecības vieta. Tāpat tirgotājam katru gadu līdz 31.janvārim jāinformē dienests par iepriekš minēto mēslošanas līdzekļu pārdoto apjomu.

Dokumenti par pārdoto kālija nitrātu, nātrija nitrātu, kalcija nitrātu, kalcija amonija nitrātu un mēslošanas līdzekli, kurā amonija nitrāta slāpekļa saturs ir 16% vai vairāk no mēslošanas līdzekļa masas, būs jāglabā piecus gadus.

Tāpat likumā precizēti nosacījumi, kad tiek anulēta tirgotāja reģistrācijas apliecība.

LA.lv