Laukos
Bizness

Suņu un kaķu īpašniekiem! PVD atrod karbamīdu vēl virknē “Dogo” produktu0

Foto – Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēta arī citos, laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos, AS “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos.

PVD aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā sekojošus produktus:

Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas nr. 2993, derīguma termiņš – 24.07.2018.
Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” – partijas nr. 2780, derīguma termiņš – 08.06.2018.
Barība kaķiem “Ņau Ņau” – partijas nr.3052, derīguma termiņš – 04.08.2018.
Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” – partijas nr. 2966, derīguma termiņš – 17.07.2018.
Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” – partijas nr. 2806, derīguma termiņš – 12.06.2018.

Karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus.

Barības un izejvielu analīzes veiktas vienā no vadošajām Eiropas laboratorijām – Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta BIOR pasūtījuma.

Kā ziņots, pēc tam, kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēts vienā uzņēmuma ražotajā “Dogo ar mājputnu gaļu” partijā, PVD apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Piesārņotās dzīvnieku barības partijas ir jāizņem no tirdzniecības un jāiznīcina.

PVD turpina pārbaudes uzņēmumā, lai noskaidrotu, kā neatļautā viela varēja nonākt suņu un kaķu barībā.

Karbamīds jeb urīnviela ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

Informāciju sagatavoja

LA.lv