Laukos
Piensaimniecība

Svaigpiena ražotājiem būs jāsniedz plašāka informācija par piena realizācijas veidiem0

Foto: Zane Bitere/LETA

Svaigpiena ražotājiem Lauksaimniecības datu centrā būs jāsniedz izvērstāka informācija par pārdotā svaigpiena realizācijas veidiem, paredz grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos, ko ceturtdien plānots izskatīt Valsts sekretāru sanāksmē.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka patlaban svaigpiena ražotājs informāciju par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā sniedz par tā kopējo pārdoto svaigpiena apjomu, tostarp no dažādām dzīvnieku sugām iegūto kopējo svaigpiena apjomu, nenošķirot svaigpiena realizācijas veidus.

Tā kā svaigpienu saskaņā ar higiēnas un obligātajām nekaitīguma prasībām govs svaigpiena apritei nelielā apjomā var realizēt dažādos veidos, piemēram, pārdot piena pircējam, galapatērētājam vai pārstrādāt piena produktos, nepieciešams iegūt detalizētu informāciju par pārdotā svaigpiena realizācijas veidiem.

Noteikumu grozījumi paredz, ka papildus kopējam pārdotajam svaigpiena apjomam būs jānorāda arī pārdotais svaigpiena apjoms piena pircējam, tieši galapatērētājam vai mazumtirdzniecības uzņēmumam, kas tieši apgādā galapatērētāju.

Tāpat būs jānorāda arī tas svaigpiena apjoms, kas izlietots pārstrādei piena produktos.

Tā kā šogad tika pieņemti jauni MK noteikumi par prasībām govs un kazas svaigpiena apritei nelielā apjomā, kas atļauj realizēt arī kazas svaigpienu, ražotājam informācija par pārdoto svaigpienu būs jāiesniedz atsevišķi gan pa dzīvnieku sugām, gan realizācijas veidiem.

Svaigpiena ražotāji būs laikus jāinformē par termiņu – 2020.gada 31.janvāri, līdz kuram būs jāsniedz attiecīgā informācija par 2019.gadu.

Grozījumi MK noteikumos vēl jāskata valdībā.

LA.lv