Laukos

Šveices pārtikas ražotājs “Hochdorf Group” pārdod piena olbaltumvielu rūpnīcu Lietuvā0

Foto no pixabay.com

Viens no lielākajiem Šveices pārtikas produktu ražotājiem “Hochdorf Group” pārdevis ar zaudējumiem strādājošo Lietuvas piena olbaltumvielu ražošanas kompāniju “Hochdorf Baltic Milk” tās vadībai un vairākiem Lietuvas piena ražotājiem.

Vēlāk šim darījumam pievienosies arī kāds šobrīd nenosaukts ārvalstu investors. “Hochdorf Baltic Milk” vadītājs Audrjus Jukna norāda, ka šis investors ir ilgstošs uzņēmuma partneris.

“Šis viss process norisināsies vairākos posmos. Mums tagad ir investoru grupa, kas ietver kompānijas vadību un lielus piena ražotājus un piegādātājus. Nākamais posms ietvers ārvalstu investoru, kas ir paudis interesi un ir partneris,” ziņu aģentūrai BNS skaidroja Jukna.

Viņš piebilda, ka vēl tiks pieņemts lēmums par to, cik daudz un kādi piena ražotāji tiks uzaicināti pievienoties kompānijas vadībai. Tāpat viņš sacīja, ka “Hochdorf Baltic Milk” tik drīz neplāno nekādu būtisku darbības izvēršanu.

“Hochdorf Group” skaidro lēmumu pārdot rūpnīcu Biržu rajona Madeiķos ar zemajām proteīna cenām pasaules tirgū un Lietuvas lauksaimniecības politiku.

“Pašreizējās zemās olbaltumvielu cenas starptautiskajā tirgū kopīgi ar augstajām piena cenām, ko izraisa lauksaimniecības politika Lietuvā, likušas “Hochdorf” veikt atkārtotu šīs ražotnes rūpīgi izvērtēšanu. “Hochdorf” attīstība pēdējos gados, tostarp dažādi papildu iegādes darījumi un īpašumtiesības [uzņēmumos] Eiropas Savienībā (ES), nozīmē, ka Lietuvas rūpnīcas stratēģiskais devums ir būtiski samazinājies,” norāda kompānija.

“Hochdorf Baltic Milk” ražo piena olbaltumvielas un olbaltumvielu koncentrātu, bet liela daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Āzijas valstīm, Ziemeļameriku un Eiropu. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 16,884 miljoni eiro jeb par 9,7% mazāks nekā 2016.gadā, bet zaudējumi pagājušajā gadā bija 952 000 eiro jeb par 40,1% lielāki nekā 2016.gadā.

LA.lv