Laukos
Politika

“Swedbank”: Lauksaimnieki kreditējas aizvien aktīvāk0

Foto – LETA

Šā gada sešos mēnešos būtiski pieaugusi lauksaimniecības nozarē strādājošo uzņēmumu ekonomiskā aktivitāte un to pieprasījums pēc finansējuma – AS “Swedbank” piešķīrusi finansējumu 560 lauksaimniecības uzņēmumiem vairāk nekā 47 miljonu eiro apmērā.

Kā informē bankas pārstāvji, visbiežāk lauksaimnieki aizņemas līdzekļus, lai iegādātos lauksaimniecības tehniku, piemēram, kombainus, traktorus, piekabes un kravas transportu – pusgada laikā šim mērķim veltīta ceturtā daļa finansējuma – 12 milj. eiro.

Investīciju kredītos “Swedbank” lauksaimniekiem izsniegusi 21 miljonu eiro, savukārt maijā un jūnijā būtiski pieaugusi lauksaimnieku interese ieguldīt ražošanas iekārtās. Industriālās tehnikas un ražošanas iekārtu iegādei izsniegti 6.5 miljoni eiro.

Ar Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmu EaSI, kuras nolūks ir atbalstīt ES valstis sasniegt augstu nodarbinātības līmeni un pienācīgu sociālo aizsardzību, kā arī uzlabot darba apstākļus, šī gada sešos mēnešos lauksaimniekiem mikrokredītā, izmantojot EaSi garantiju, izsniegti vairāk nekā 400 000 eiro.

“Aktivitāte finansējuma piesaistē norāda, ka lauksaimnieki mūs novērtē kā labu partneri finansējumu darījumu veikšanā. Savu artavu ir devusi arī “Swedbank” lauksaimniecības ekspertu komanda, kas tika paplašināta šī gada martā ar mērķi sasniegt lielāku lauksaimnieku auditoriju un sniegt atbalstu attīstības plānu īstenošanā,” atzina “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante,

Līdz ar “Swedbank” lauksaimniecības komandas paplašināšanu, palielinājies arī lauksaimniekiem sniegto konsultāciju skaits. 2019. gada sešos mēnešos bankas klientiem – lauksaimniekiem, ir sniegtas vairāk nekā pustūkstotis konsultāciju.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda