Laukos
Politika

Tālākai pieņemšanai virza ieceri mazajām darītavām ļaut ražot vīnu tikai no vietējiem produktiem0

Foto: LETA

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien izskatīšanai trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas mazajām vīna darītavām Latvijā turpmāk ļauj ražot vīnu tikai no vietējos dārzos, dravās vai savvaļā iegūtiem augu produktiem.

Komisija nolēma virzīt trešajam lasījumam jau izskatītus un uz otro lasījumu sagatavotus priekšlikumus.

Vienlaikus nolemts no likuma izslēgt normas, kas saistās ar Administratīvā pārkāpumu procesa likumu. Līdz ar to Alkoholisko dzērienu aprites likumā arī nebūs noteikts, ka tas stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvo pārkāpumu procesa likumu.

Jau ziņots, ka Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredz, ka Latvijā mazās vīna darītavas turpmāk vīnu varēs ražot tikai no vietējos dārzos, dravās vai savvaļā iegūtiem augu produktiem.

Deputāts Armands Krauze (ZZS) iepriekš, skaidrojot attiecīgā priekšlikuma mērķi, norādīja, ka pašreizējais regulējums mazajām alkoholisko dzērienu darītavām ļauj nomāt vai patapināt zemi ārvalstīs un no iegūtās produkcijas izgatavot alkoholiskos dzērienus Latvijā, taču piedāvātais priekšlikums nodrošinās, ka ražošanā izmanto tikai Latvijā audzētas izejvielas.

LA.lv