Laukos
Mežsaimniecība

“Talsu mežrūpniecībai” pērn apgrozījuma sarukums0

Foto LETA

Mežizstrādes uzņēmums AS “Talsu mežrūpniecība” pagājušajā gadā strādāja ar 2,326 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa saruka par 39% – līdz 138 603 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma apgrozījumu aizvadītajā gadā būtiski ietekmēja pieprasījuma samazināšanās vietējā tirgū un nepietiekamās kokmateriālu piegādes. Arī peļņas samazinājums aizvadītajā gadā skaidrojams ar izejvielas – sīkbaļķu – nepietiekamu piegādi.

Pērn “Talsu mežrūpniecība” kokapstrādes cehā saražoti 13 150 kubikmetru mietu produkcijas, kā arī realizēta šķelda 31 921 kubikmetra apmērā.

Vadība arī norāda, ka 2018.gadā uzņēmums iegādājās jaunus pamatlīdzekļus ražošanas paplašināšanai. Pērn uzņēmums noslēdza līgumu ar kompāniju “Koppers Latvia” par impregnēšanas iekārtas piegādi un veica tam nepieciešamos sagatavošanas darbus.

Uzņēmuma vadība norāda, ka 2019.gadā impregnēšana tiks veikta ražošanas bāzē, tādējādi samazinot izdevumus. 2019.gadā plānots nodot ekspluatācijā noliktavu-nojumi gatavās produkcijas uzglabāšanai. Plānots sniegt impregnēšanas pakalpojumus vietējiem uzņēmumiem.

Nākotnē kompānija plāno turpināt ražot lobītos un virpotos mietus, palielinot sīkās frakcijas virpoto mietu ražošanu, kas ievērojami palielina realizācijas ieņēmumus. Gatavo produkciju plānots realizēt plašākam patērētāju lokam, izvēloties izdevīgāko pārdošanas cenu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 2,749 miljonu eiro apgrozījumu un 227 048 eiro peļņu.

Kompānija ir reģistrēta 1993.gadā un tās pamatkapitāls ir 693 978 eiro. Uzņēmuma pamata nodarbošanās ir kokapstrāde – lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehos. Tā kā kompānija ir AS, tai nav obligāti jānorāda īpašnieki, un šī informācija nav sniegta.

LA.lv