Laukos
Mežsaimniecība

Talsu novadā veidos Latvijas simtgades birzi0

Foto: LETA

Rīt, 7.jūnijā, Talsu novada Abavas pagastā tiks rīkota Latvijā akreditēto ārvalstu vēstnieku reģionālā vizīte, kuras laikā tiks izveidota birzs par godu Latvijas valsts simtgadei, informēja Zemkopības ministrijā.

Vizītes laikā no plkst.10 Talsu novada Abavas pagastā plānots apmeklēt AS “Latvijas valsts meži” kokaudzētavu “Mazsili”, kas ir viena no modernākajām kokaudzētavām Baltijas valstīs. Savukārt Talsu novada Laucienes pagastā vēstnieki kopā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu apmeklēs meža izpētes un mācību centru “Mežmāja”. Tur plkst.12.30 notiks arī Meža dienu 90. gadskārtai veltīts pasākums, kura laikā izveidos birzi par godu Latvijas valsts simtgadei.

“Latvijas simtgades birzs” tiks izveidota līdzās jau esošajam Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvošajam koku stādījumam “Eiropas birzs”. Pasākuma laikā vēstniekus iepazīstinās arī ar aktuālo Latvijas meža nozarē.

Tāpat vizītes laikā paredzēta tikšanās ar Talsu novada pašvaldības vadību, vēlāk ekskursija pa Talsu Tautas nama “Radošo sētu”, kā arī SIA “Pindstrup” kūdras ieguves purvu. Vizītes noslēgumā no Mērsraga ostas paredzēts izbrauciens Baltijas jūrā un prezentācija par Latvijas krasta apsardzi un meklēšanas un glābšanas misijām.

LA.lv