Laukos
Piensaimniecība

“Talsu piensaimnieks” pērn dubultojis peļņu0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Talsu piensaimnieks” pagājušajā gadā strādāja ar 9,74 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,3 reizes – līdz 525 777 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā situāciju piena nozarē tiešākajā veidā noteica laika apstākļi. Aizvadītās vasaras sausums un karstums ietekmēja iepirktā piena daudzumu un kvalitātes rādītājus. Tādēļ vasaras mēnešos samazinājās iepirktā piena daudzums un tajā bija mazāk tauku un olbaltumvielu. “2018.gads parādīja, ka nepārtraukti pastāv dažādu krīžu cikliskums, bet “Talsu piensaimnieks” ir spējis saglabāt ilgtspējīgu attīstību un stabilu finanšu stāvokli,” uzsvērts vadības ziņojumā.

Tāpat vadības ziņojumā atzīmēts, ka 2018.gadā “Talsu piensaimnieka” produktu ražošanas apmēri nedaudz pieauga salīdzinājumā ar gadu iepriekš, kas liecina par uzņēmuma spēju sabalansēt piena pārstrādes un realizācijas procesus, joprojām balstoties uz siera, piena, krējuma un kefīra ražošanu.

“Talsu piensaimnieks” pagājušajā gadā no Latvijas zemniekiem iepirka 16 800 tonnu piena par kopumā pieciem miljoniem eiro. Aizvadītajā gadā uzņēmums realizēja 8558 tonnas gatavās produkcijas. 88% no visa pērn realizētā siera “Talsu piensaimnieks” pārdeva Latvijā, bet 12% veidoja eksports, atzīmēts vadības ziņojumā.

2017.gadā”Talsu piensaimnieks” strādāja ar 9,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 25,1% – līdz 213 854 eiro.

“Talsu piensaimnieks” no vietējā piena ražo pilnpiena un vājpiena produktus, tostarp pienu un kefīru, skābo un saldo krējumu, biezpienu, vājpiena biezpienu, augļu-ogu jogurtu, sviestu un puscieto sieru. Kompānija reģistrēta 1993.gada martā.

LA.lv