Laukos
Gaļa un zivis

Pierīgā taps jauna ikru ražotne0


Jaunā “Sudrablīnis” ražotne ļaus palielināt uzņēmuma jaudas divas reizes.
Jaunā “Sudrablīnis” ražotne ļaus palielināt uzņēmuma jaudas divas reizes.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ikru ražotājs SIA “Sudrablīnis” Carnikavas novadā būvēs jaunu ražotni. Kā liecina “LB” rīcībā esošā informācija, ražotne tiks būvēta Carnikavas novada “Pierobežniekos”, jaunajā ražotnē plānotas 80 darba vietas.

Jau pērn maijā tika izsludināts iepirkums par būvuzraudzības pakalpojumiem objektam “Zivju pārstrādes ceha jauna būvniecība”, kura pasūtītājs ir “Sudrablīnis”.

Jaunās ražotnes aptuvenā kopējā platība – ap 6700 kvadrātmetru, kur ietilpst gan rūpnieciskās ražošanas telpu, gan biroja telpu grupa. Būvdarbu finansēšanai “Sudrablīnis” plāno piesaistīt Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzekļus pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde” ietvaros. Būvdarbu un būvuzraudzības līguma plānotais izpildes laiks – ne vēlāk kā līdz 2020. gada 30. jūnijam.

“Sudrablīņa” īpašnieks Aivars Līnis sarunā ar “LB” pastāstīja, ka būvdarbus bija plānots sākt janvārī, bet tie nedaudz aizkavējušies un, visticamāk, tiks uzsākti tikai šī gada pavasarī. Kad tiks uzbūvēta jaunā ražotne, visa ražošana no pašreizējās ražotnes Vecmīlgrāvī tiks pārcelta uz Carnikavas novadu. Jaunā ražotne ļaus palielināt uzņēmuma jaudas divas reizes, sacīja A. Līnis.

Šobrīd aptuveni 50 – 70% no saražotā tiek eksportēts uz vairāk nekā 20 valstīm gan Eiropas Savienībā, gan uz trešajām valstīm.

“Sudrablīnis” izveidots 2000. gadā, kad uzņēmuma īpašnieki sāka nodarboties tikai ar ikru ražošanu, iepriekš viņi bija izveidojuši konditorejas un kulinārijas biznesu. Kā iepriekš medijos atklāja “Sudrablīņa” īpašnieks Aivars Līnis, ikru ražotne izaugusi no nulles – biznesu sākuši abi ar sievu Jeļenu un trim darbiniekiem. 2015. gadā ražošanas cehos investējuši vairāk nekā vienu miljonu eiro, kad piesaistīts arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums.

Uzņēmums eksportē savu produkciju uz Lietuvu, Igauniju, Poliju, Čehiju, Rumāniju, Bulgāriju, Kipru, Lielbritāniju, Zviedriju, Somiju, Honkongu un Libānu. Uzņēmums regulāri piedalās starptautiskajās izstādēs, to vidū “Seafood Expo Global & Seafood Processing Global”, “Anuga” un citās, kas dod jaunus kontaktus un biznesa iespējas.

Uzņēmuma produkcija atpazīstama pēc preču zīmes “Sudrablīnis”, ko ražotājs izmanto arī eksportā. Sortimentā ir vairāk nekā 40 veidu produkti, galvenokārt ikru produkcija, kā arī lašu kūpinājumi. Jaunajā ražotnē plānots papildināt un daudzveidot sortimentu.

Kā liecina firmas.lv, uzņēmums 2017. gadu pabeidza ar 1,95 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieaugusi par 12%, sasniedzot 243 tūkstošus eiro. 2018. gada finanšu datus kompānija vēl nav publiskojusi, bet saskaņā ar īpašnieka teikto, apgrozījums pieaudzis par 30 % pret iepriekšējo gadu. Uzņēmumā nodarbināti 24 strādājošie. SIA “Sudrablīnis” ir ģimenes uzņēmums, 46% kapitāldaļu pieder Jeļenai Līnei, bet 54% – Aivaram Līnim.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Zemnieku saeima” rīkos valstsvīru vizīti uz Zemgales uzņēmumiem
16 stundas
LE
LETA
Laukos
ZM sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta darbību 1
1 diena
LA
LA.LV
Laukos
Jaunajā ražas sezonā LDZ gatavs nodrošināt maksimāli efektīvus pārvadājumus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
7 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
1 stunda