Laukos
Lauku sēta

Tas nav vienas dienas bizness. “Jaun-Ieviņu” saimnieks par bioloģisko putnkopību0

Foto: Karîna Miezâja

Raunas pagasta bioloģiskā zemnieku saimniecība “Jaun-Ieviņas” atrodas gleznainā vietā Līčupes krastā. Saimnieks Uldis Rudzītis stāsta, ka saimniecības balsts ir vairāki biznesa virzieni, no kuriem būtiskākie ir bioloģiskā putnkopība un lauku tūrisms.

Saimniecībā ir vairāki simti dējējvistu, un, kā atzīst Uldis, tas periods, kad tika meklētas ārzemju vistu šķirnes, jau esot garām. Labākās olu dēšanai ir pārbaudītās un ierastās šķirnes, jo šīs vistas vislabāk piemērotas dabiskai dzīvei, prot kašāties un nevienu slieku garām nepalaidīs. Tomēr saimniecībā ir arī vairākas īpašas šķirnes, kuras ar interesi aplūko arī biežie viesi. “Kopumā piedāvājam iespēju aplūkot mūsu putnu kolekciju, kurā ir apskatāmas 12 dažādu mājputnu šķirnes. Īpaši lepojamies ar izsmalcinātām “Orpington”, “Marans” un “Lakenfelders” šķirnes vistām kas Latvijā ir reti aplūkojamas,” saka Uldis.

Viņš arī atzīst – tā kā saimniecībā strādā bioloģiski, putniem nekādas zāles netiek dotas, līdz ar to lielu uzmanību vistu ganāmpulkam jāvelta cauru gadu. “Pēc bioloģiskajām olām patlaban ir ļoti liels pieprasījums, kas pārsniedz piedāvājumu. Olas pie pircēja tiek nogādātas ļoti svaigas, pa tiešo no perēkļa. Tas nav vienas dienas bizness, bet gan nepārtraukts cikls, kas prasa darbu visa gada garumā, bet – tas ir to vērts,” saka saimnieks.

Galerijas nosaukums

Video un foto tapa pēc laukos.lv viesošanās saimniecībā, ko šā gada augustā rīkoja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija

LA.lv