Laukos

“Tērvetes” alus ražotājs plāno ievērojami kāpināt jaudu0

Foto no pixabay.com

Alus zīmola “Tērvete” ražotājs AS “Tērvetes Al” par 25% plāno kāpināt alus ražošanas jaudu salīdzinājumā ar esošo ražošanas kapacitāti, atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Paškausks.

“Alu ražojam jau 47 gadus. Pēdējos gados realizācijas apmērs aug vidēji par apmēram 10% gadā. Investējam arī attīstības projektos, un šogad būvēsim alus noguldīšanas pagrabu, kas dos iespēju palielināt ražošanas jaudu par 25% salīdzinājumā ar esošo kapacitāti,” teica Paškausks.

Viņš norādīja, ka uzņēmuma esošās ražošanas jaudas liedz visus klientus nodrošināt ar alu vasaras sezonā, kad karstā laika dēļ krietni aug pieprasījums pēc alus. Realizējot attiecīgo investīciju projektu, ražošanas jaudas kāps, un uzņēmums alus tirdzniecības aktīvajā sezonā spēs saražot vairāk.

“Šogad jau maijā, nevis jūnijā vai jūlijā jutām, ka ir iestājusies kārtīga vasara, kāda sen nav bijusi. Domāju, ka visiem alus ražotājiem šogad ir labvēlīgi laika laika apstākļi komercdarbībai,” viņš teica.

Paškausks piebilda, ka alus noguldīšanas un raudzēšanas pagrabā uzņēmums plāno ieguldīt aptuveni 900 000 eiro. Investīciju projekta īstenošanai piesaistīts arī Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums. Alus pagraba izveidei uzņēmums jau saņēmis būvatļauju, un drīzumā iecerējis sākt būvniecības sagatavošanas darbus, lai līdz 2019.gada sākumam pagrabu varētu pabeigt.

Uzņēmumā ar zīmolu ” Tērvete” ražo sešu veidu alus šķirnes, kā arī kvasu un dzeramo ūdeni.

Jau ziņots, ka “Tērvetes Al” 2016.gadā strādāja ar 10,079 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 20,1% un bija 600 400 eiro. Uzņēmuma 2017.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

“Tērvetes AL” reģistrēts 2012.gadā Kroņaucē, pārņemot šo biznesu no AS “Agrofirma Tērvete” ar mērķi modernizēt ražošanu, ieguldot attīstībā vairāk nekā piecus miljonus eiro. Pēc “Firmas.lv” datiem, uzņēmums pieder Ingai Paškauskai, taču tā kā kompānija ir akciju sabiedrība – tai nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par dalībniekiem, līdz ar to informācija par uzņēmuma īpašniekiem var neatbilst patiesībai.

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Preiļos informēs par iespējām piesaistīt ES finansējumu lauku saimniecībām
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Lazdonas piensaimniekam” pērn apgrozījuma pieaugums
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Nacionālo pārtikas ražošanas uzņēmumu – aizvien mazāk 2
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
6 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
3 stundas