Bizness, Graudu pārstrāde

“Tērvetes” alus ražotājs plāno ievērojami kāpināt jaudu

Alus zīmola “Tērvete” ražotājs AS “Tērvetes Al” par 25% plāno kāpināt alus ražošanas jaudu salīdzinājumā ar esošo ražošanas kapacitāti, atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Paškausks.

“Alu ražojam jau 47 gadus. Pēdējos gados realizācijas apmērs aug vidēji par apmēram 10% gadā. Investējam arī attīstības projektos, un šogad būvēsim alus noguldīšanas pagrabu, kas dos iespēju palielināt ražošanas jaudu par 25% salīdzinājumā ar esošo kapacitāti,” teica Paškausks.

Viņš norādīja, ka uzņēmuma esošās ražošanas jaudas liedz visus klientus nodrošināt ar alu vasaras sezonā, kad karstā laika dēļ krietni aug pieprasījums pēc alus. Realizējot attiecīgo investīciju projektu, ražošanas jaudas kāps, un uzņēmums alus tirdzniecības aktīvajā sezonā spēs saražot vairāk.

“Šogad jau maijā, nevis jūnijā vai jūlijā jutām, ka ir iestājusies kārtīga vasara, kāda sen nav bijusi. Domāju, ka visiem alus ražotājiem šogad ir labvēlīgi laika laika apstākļi komercdarbībai,” viņš teica.

Paškausks piebilda, ka alus noguldīšanas un raudzēšanas pagrabā uzņēmums plāno ieguldīt aptuveni 900 000 eiro. Investīciju projekta īstenošanai piesaistīts arī Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums. Alus pagraba izveidei uzņēmums jau saņēmis būvatļauju, un drīzumā iecerējis sākt būvniecības sagatavošanas darbus, lai līdz 2019.gada sākumam pagrabu varētu pabeigt.

Uzņēmumā ar zīmolu ” Tērvete” ražo sešu veidu alus šķirnes, kā arī kvasu un dzeramo ūdeni.

Jau ziņots, ka “Tērvetes Al” 2016.gadā strādāja ar 10,079 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 20,1% un bija 600 400 eiro. Uzņēmuma 2017.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

“Tērvetes AL” reģistrēts 2012.gadā Kroņaucē, pārņemot šo biznesu no AS “Agrofirma Tērvete” ar mērķi modernizēt ražošanu, ieguldot attīstībā vairāk nekā piecus miljonus eiro. Pēc “Firmas.lv” datiem, uzņēmums pieder Ingai Paškauskai, taču tā kā kompānija ir akciju sabiedrība – tai nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par dalībniekiem, līdz ar to informācija par uzņēmuma īpašniekiem var neatbilst patiesībai.

1 komentārs

  1. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā MegaMillions izlozē, kura notiks jau šonedēļ, Džekpots ir prātam neaptverami 127 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no citām izlozēm, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

Pievienot komentāru