Laukos
Tehnika

Tiek gatavota “Challenger” traktoru jaunā paaudze0

Publicitātes foto

Augusta beigās Ziemeļamerikas izstādē Farm Progress Show notika Challenger MT700 jaunās paaudzes kāpurķēžu traktoru debija.

Pēc ražotāju informācijas, trīs jaunie modeļi savas tehnoloģijas mantojuši no traktora Challenger 1000. Visiem trijiem modeļiem izmantots septiņcilindru dzinējs AGCO Power ar 9,8 litru tilpumu, kas savienots ar vario transmisiju. Modeļa MT738 nominālā jauda ir 380 ZS, maksimālā – 384 ZS. Modelim MT740 šie parametri faktiski ir vienādi: nominālā jauda 405 ZS, bet maksimālā – 411 ZS. Savukārt modelim MT743 tā attiecīgi ir 431 un 438 ZS.

Eiropā jaunie modeļi tiks prezentēti vai nu preses konferencē septembrī, vai starptautiskajā izstādē Agritechnica 2017.

Eiropā 2018. gadā Challenger kāpurķēžu traktori un smidzinātāji tiks piedāvāti ar Fendt zīmolu, jo korporācija AGCO paziņojusi par zīmolu Fendt un Challenger apvienošanu. Projekta ietvaros paredzēts Challenger kāpurķēžu traktoru un smidzinātāju ražošanu no rūpnīcas Grubenforstā Nīderlandē pārcelt uz korporācijas ražotni Vācijā – Hohenmelzenē, kur tiek ražoti Fendt piekabināmie smidzinātāji un lopbarības kombaini. Zinātniski pētnieciskais darbs un izmēģinājumi arī turpmāks notiks Nīderlandē.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agro Tops septembra numurā

Žurnāla “Agrotops” 2017.gada septembra – jubilejas numura – vāks
Žurnāla “Agrotops” 2017.gada septembra – jubilejas numura – vāks

LA.lv