Laukos
Dārzeņi un augļi

Tirgotāji gatavojas dārzeņu un augļu cenu nomaiņai0

Foto LETA

Saistībā ar lēmumu par samazināto 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, tirgotāji jau sākuši darbu šīs normas ieviešanai veikalu plauktos, informē Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA).

No 1.janvāra rīta “Rimi” tirdzniecības vietās būs izvietoti informatīvi materiāli, kas iedzīvotājiem skaidros jaunās izmaiņas attiecībā uz augļiem, ogām un dārzeņiem, kam piemērota samazinātā PVN likme.

“Lai stiprinātu Latvijas produktu noietu, ik gadu veidojam atbalsta kampaņas. Ceram, ka arī šīs izmaiņas veiksmīgi mainīs pircēju paradumus un pircēji arvien biežāk izvēlēsies Latvijā audzētas ogas, augļus un dārzeņus,” norāda “Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Kā norāda asociācijā, atsevišķu pārtikas produktu grupām cenu samazinājums ir 23 Eiropas Savienības valstīs. Šo valstu pieredze rāda pozitīvas izmaiņas, pieaugot gan ražošanas apjomam, gan samaksātajiem nodokļiem, līdz ar to līdzīga situācijā varētu būt vērojama arī Latvijā.

Kā ziņots, PVN samazināto 5% likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem ieviesīs uz laiku no 2018. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim.

Samazināto 5% PVN no nākamā gada piemēros ogām:
aronijām, avenēm, brūklenēm, cidonijām, citronliānas un irbenes ogām, dzērvenēm, ērkšķogām, jāņogām, kazenēm, kazeņavenēm, korintēm, krūmmellenēm, lācenēm, mellenēm, meža zemenēm, pīlādžu, plūškoka, sausserža un smiltsērkšķu ogām, upenēm un zemenēm,
augļiem: āboliem, bumbieriem, ķiršiem un plūmēm,

dārzeņiem un kartupeļiem:
burkāniem, cukurkukurūzai, fenhelim, galda bietēm un rāceņiem, galviņkāpostiem, ziedu un lapu kāpostiem un tamlīdzīgiem pārtikas kāpostaugiem, brokoļiem, gurķiem, kabačiem, cukini, kartupeļiem, kāļiem, kolrābjiem, mārrutkiem, ķiplokiem, ķirbjiem, melnajiem rutkiem, pastinakiem, patisoniem, pētersīļu saknēm, pupām un pupiņām, puraviem, redīsiem, selerijām (sakņu, kātu, lapu), sīpoliem un šalotēm, sparģeļiem, tomātiem, topinambūriem, turnepšiem un zirņiem,

un arī dārza salātiem (galviņsalātiem) un cigoriņiem (tai skaitā lapu cigoriņiem), garšaugiem (tai skaitā dillēm, lapu pētersīļiem, bazilikam, koriandram jeb kinzai, piparmētrām un tml.), ķiploku lokiem, salātu dārzeņiem (tai skaitā romiešu salātiem, ozollapu salātiem, rukolai, endīvijām, mizunai), skābenēm, spinātiem, rabarberiem, mangoldam un sīpollokiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv