Laukos
Tehnika

Topošajiem traktortehnikas vadītājiem būs nepieciešama braukšanas mācību atļauja0

Foto: LETA

Turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja, paredz valdības apstiprinātie grozījumi Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī.

Mācību atļauju izsniegs Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra.

Noteikumos precizēts traktortehnikas apmācību pakalpojuma nosaukums. Izglītības iestādes, kuras apmāca traktortehnikas vadītājus, līdz šim izņēma mācību atļauju. Turpmāk mācību atļauja tiks aizstāta ar mācību karti. Līdz ar to izglītības iestādēm būs jāmaina mācību atļauja pret mācību karti, un cena par atļaujas nomaiņu pret mācību karti būs mazāka nekā par atkārtotas mācību kartes izsniegšanu.

Samazināsies cena par elektroniskās izziņas izsniegšanu no valsts informācijas sistēmas par traktortehniku vai tās piekabi.

Mainīsies arī viena mēneša abonēšanas maksa komersantiem par valsts informācijas sistēmas starpsistēmu datu apmaiņu. Izvērtējot komersantu vidējo informācijas pieprasījuma apmēru mēnesī, abonēšanas maksa paaugstināsies.

Grozījumi noteikumos “Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ar pakalpojumu gala cenas kalkulāciju pēc noteikumu spēkā stāšanās spēkā varēsit iepazīties VTUA tīmekļvietnē http://www.vtua.gov.lv.

LA.lv