Tehnika, Universālā tehnika

Traktors var būt arī tāds.. Somu “Valtrai” balva Ņujorkā par labāko dizainu


Somu radītais ceturtās paaudzes T sērijas Valtra traktors šogad kļuvis par Ņujorkā piešķirtās Good Design balvas ieguvēju.

Minētā prēmija tiek piešķirta jauniem patēriņa produktiem pasaules tirgū, kuru dizains, funkcionalitāte un inovācijas ir augstā līmenī. Godalgas pasniedz Čikāgas arhitektūras un dizaina muzejs, kā arī Eiropas dizaina un arhitektūras centrs.

Lai radītu ceturtās paaudzes T sērijas Valtra traktorus, bija nepieciešami septiņi izpētes, izmēģinājumu un inženierkonstruktīvo izstrādņu gadi. Šis ir pirmais absolūti jaunās paaudzes traktoru produkts, kurā veiksmīgi apvienoti inovatīvie un spilgtie dizaina risinājumi.
Viena no īpaši atšķirīgajām T sērijas traktoru īpatnībām ir kabīne, kas pirmoreiz pēdējo 25 gadu laikā uzprojektēta no nulles. Tās radīšanai tika izmantoti vairāk nekā tūkstotis jaunu komponentu, tādējādi tā kļuvusi maksimāli ergonomiska, funkcionāla un komfortabla.

Izstrādājot jaunās T sērijas traktorus, Valtra inženieru galvenais uzdevums bija labākas pārredzamības nodrošināšana, ko bija iespējams sasniegt, palielinot kopējo kabīnes stiklojuma laukumu līdz 6,2 m2, ieskaitot traktortirgū vislielāko kabīnes jumta stiklojumu – 0,52 m2. Tika pilnveidoti arī aizmugures skata spoguļi un uzlabots apgaismojums.

Ceturtās paaudzes T sērijas Valtra traktori aprīkoti ar AGCO Power dzinēju ar jaudu līdz 250 ZS un griezes momentu līdz 1000 Nm. Traktora hidrauliskās sistēmas produktivitāte ir līdz 200 l/min; aizmugures uzkares sistēmas celtspēja – 9600 kg.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

Mans_V1_reklamam

Pievienot komentāru