Dārzeņi un augļi, Dārzeņkopība

Trūcīgajiem mācīs sēņot, konservēt un saglabāt ražu ziemai

Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos vasarā un rudens sākumā būs iespēja iegūt zināšanas par sēņošanu, drošību mežā, ražas novākšanu dārzā, dārzeņu un augu apstrādi un saglabāšanu ziemai, portālu laukos.lv informēja apvienībā.

Šāds pasākums plānots, lai atvieglotu trūcīgo cilvēku situāciju un iedrošinātu pašu spēkiem uzlabot savu ikdienu.

Plānots, ka pirmā nodarbība notiks 27.jūlijā Madlienā, Ogres novada izdales punktā “Zālītes”, un tajā tiks apgūtas kulinārijas iemaņas.

Turpat Madlienā notiks vēl arī sekojošas apmācības: 1.augustā – dabas augu uzglabāšana un pielietojums ikdienā veselīga dzīvesveida veicināšanā; 5.septembrī – rudens ražas novākšana, dārza sagatavošana ziemai; 12.septembrī – sēņošana, drošība mežā, praktiski padomi, kā piesargāties no ērcēm.

Viļānu novada izdales punktā “Saulstariņi”, Liepu iela 2b, 2.augustā notiks nodarbība par sēņu un ogu konservēšanu, bet 3.septembrī – par tomātu, gurķu un kabaču konservēšanu.

Plānotajām aktivitātēm jāpiesakās Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Ar fonda atbalstu paredzēts mazināt vistrūcīgāko iedzīvotāju nenodrošinātību ar pārtiku, mājsaimniecībām ar bērniem arī materiālo nenodrošinātību. Vairāk par EAFVP sniegto atbalstu un aktivitātēm – www.atbalstapakas.lv

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. Tā piedāvā sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan arī individuāli.

14 Komentāri

 1. Vai tad sēnot un ogot ir jāmāca?Es to mācījos jau no bērnībā,jo gāju līdzi vecamtēvam.Ar vecākiem kopā sēņojām,tad tīrījām un gatavojām.Tagad jau visu ieliekam mutē tiem,kam “man pienākas”.Kādu ražu gatavos,ja ne pat dilli neiesēj!

 2. Mūsdienās šiem trūcīgajiem piemīt tas,ko sauc par funkcionālo analfabētismu. Tāpēc jau jāmāca.Varbūt,kad iemācīsies,tad arī nebūs tik slinki,ka ne dilli izaudzēt.

  1. Mūsdienās funkcionālais analfabētisms piemīt dažam komentāru bakstītājam, piemēram, 83. kurš nesaprot tādu elementāru lietu, ka no netrūcīgā līdz trūcīgjam ir tikai viens solis, ka ne visi trūcīgie ir slinki un vēl daudzas vienkāršas lietas. Nedod , Dievs, lai tev un tavai snobiskajai domāšanai nāktos to piedzīvot. Domā, pirms runā vai raksti! Vismaz reizēm domā.

 3. Tie, tie, kuri vienmēr dzīvojuši laukos, mežu tuvumā – tiem nekas nav jāmāca.
  Veci pensionāri mežā tikai apmaldās un bieži vien pazūd.
  Invalīdi tik un tā nav piemēroti šādai nodarbei.
  Bet no pilsētām tikai turīgie cilvēki var atļauties izbraukt sēņot un ogot….pilsētu nabadzīgie netiek līdz mežam…
  Tad , kuri būs tie, kurus apmācīs ?

 4. Mācīsies viņi. Lielākā daļa ļoti labi zina kā ogas un sēnes neaizlaist postā, divlitrīgais alus un nekas nepazūd , dabiska aprite.

 5. Jā-šogad nu izcili daudz būs ko konservēt,laikapstākļi ideāli gurķiem,tomātiem,dārza ogām,āboliem-lietus gāzes parūpējušās,lai pagrabi būtu tukši,dārzi slīkst dubļos,bet sēnes ne visi var ēst-kuņģim pārāk smaga barība.

Pievienot komentāru