Bizness, Darbs un izglītība

Tukumā aicina uz kādreizējo Aizupes meža tehnikuma audzēkņu tikšanos

Lai dalītos atmiņās par kādreizējām studijām Aizupes meža tehnikumā, kā arī dibinātu tehnikuma absolventu un darbinieku biedrību, nākamnedēļ, 25.novembrī Tukuma bibliotēkā notiks tehnikuma absolventu tikšanās, ifnromē pasākuma rīkotāji.

Plānots, ka pasākums sāksies ar tehnikuma himnu, kam sekos biedrības “Aizupieši MT” dibināšana, tās darbības virzienu noteikšanu un kopējās atmiņu grāmatas “Aizupiešu sasaukšanās” saņemšanu.

Kā stāsta grāmatas veidotājs Paulis Čimurs, grāmata ir tehnikuma kādreizējo audzēkņu un darbinieku “mazie dzīves stāsti”.

“Aizupē izskolojās Latvijas mežsaimniecības profesionāļi vismaz trīs paaudzēs. 75 autori stāsta, kā tas notika. Tie ir bijušo audzēkņu, pasniedzēju dzīvesstāsti par mācību, darba laiku Aizupē. Gan komentāros, gan vienkārši tekstā, pieminēti arī citi cilvēki. Darbība aptver laiku no 1939.- 2015. gadam, bet atmiņas ietiecās arī senākā pagātnē. Izmantotas vairāk kā 100 vēsturiskas fotogrāfijas, kuras citādā gadījumā aizietu bojā. Tā ir Aizupes mežsaimniecības skolas, Aizupes meža tehnikuma vēsture kontekstā ar ciema un Latvijas kopējo kultūrainu,” stāsta P.Čimurs.

Izdevums noderīgs bibliotekāru novadpētnieciskajam darbam, kas šobrīd kļuvis ļoti populārs: vietēja rakstura atmiņu vākšanai un mežsaimnieku dzīves pētīšanai konkrēto bibliotēku un muzeju aptvertajās teritorijās.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

2 Komentāri

Pievienot komentāru