Bizness, Graudu pārstrāde

“Tukuma straume” līdz gada beigām atjaunos “Dogo” pārdošanu agrākajā līmenī

Dzīvnieku barības ražotājs “Tukuma straume” saistībā ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atceltajiem uzņēmumam piemērotajiem ierobežojumiem līdz gada beigām plāno atjaunot suņu barības “Dogo”, kā arī kaķu barības “Ņau ņau” pārdošanas apjomus agrākajā līmenī, informēja uzņēmumā.

“Esam gandarīti, ka taisnība ir uzvarējusi. Jau no paša sākuma bijām pārliecināti, ka mūsu ražojumos nav kaitīgu vielu un Dānijas laboratorijas analīžu rezultāti ir kļūdaini. Tagad esam ieguvuši pilnīgu pārliecību par mūsu produkcijas augsto kvalitāti, jo to apstiprina divas neatkarīgas laboratorijas,” sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Viņš arī izteica pateicību visiem suņu un kaķu īpašniekiem, kas palika uzticīgi uzņēmuma ražotajai produkcijai arī situācijā, kad kļūdainu analīžu dēļ no tirgus tika atsauktas vairākas uzņēmuma ražojumu partijas.

“Tukuma straume” arī informēja, ka tuvāko trīs gadu laikā uzņēmums paredz nostiprināt savas pozīcijas Baltijas valstīs, kā arī izvērst darbību citos eksporta tirgos.

Jau ziņots, ka PVD šodien atcēlis visus “Tukuma straume” piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nav konstatēts.

PVD informēja, ka Austrijas laboratorijā testēšana veikta, izmantojot divas metodes – karbamīda saturs noteikts, mērot optisko blīvumu pie 420 nanometru viļņu garuma un karbamīda saturs noteikts, mērot optisko blīvumu pie 435 nanometru viļņu garuma, kā to paredz Eiropas Komisijas (EK) normatīvi. Izmeklējot barības paraugus ar EK noteikto metodi, karbamīda klātbūtne paraugos nav konstatēta.

Jau ziņots, ka PVD pieprasījis Dānijas laboratorijai skaidrojumu, vai uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugi, kuros tika konstatēts karbamīds, izmeklēti ar atbilstošu metodi – 435, nevis 420 nanometru viļņu garumu, ņemot vērā acīmredzamo analīžu rezultātu atšķirību, kas veidojas, testējot importa zīmolu dzīvnieku barības paraugus ar vienu vai otru metodi.

Tāpat vēstīts, ka PVD “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” 17.augustā konstatēja karbamīdu, bet 25.augustā PVD karbamīdu konstatēja arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos.

Vēlāk “Tukuma straume” saņēma neatkarīgas, akreditētas un starptautiskas laboratorijas “Agrolab Group” analīžu rezultātus, kuri neapliecināja karbamīda esamību uzņēmuma ražotajā barībā suņiem un kaķiem.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

Pievienot komentāru