Laukos
Bizness

“Tukuma straume” panāk pārdošanas apjomu pieaugumu līdz 200 tonnām mēnesī0

Foto – Shutterstock

Suņu barības “Dogo” ražotājs AS “Tukuma Straume” pēdējo dažu mēnešu laikā strauji kāpinājis mājdzīvnieku barības realizācijas apjomus, sasniedzot gandrīz 200 tonnas mēnesī, informē uzņēmumā.

Uzņēmumā norāda, ka pēc tam, kad divas neatkarīgas laboratorijas apstiprināja “Dogo” kvalitāti un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atcēla kļūdaino Dānijas laboratorijas analīžu rezultātu dēļ uzlikto liegumu izplatīt “Dogo”, uzņēmumā veikts apjomīgs darbs, lai atsāktu sadarbību ar lielākajām pārtikas veikalu ķēdēm.

Patlaban “Dogo” un cita mājdzīvnieku barība nopērkama vairāk nekā 400 vietās visā Latvijā, tuvojoties pārdošanas apjomiem, kas bija pirms aizlieguma uzlikšanas. “Ceram tuvākajā laikā atjaunot sadarbību ar “Rimi”, kur iepriekš mūsu ražojumi bija ļoti pieprasīti. mPēc visu aizliegumu atcelšanas piedzīvojām pieprasījumu dinamisku pieaugumu, ļaujot izvirzīt mērķi līdz gada beigām atgriezties visos lielākajos tirdzniecības centros un veikalu ķēdēs,” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Vienlaikus viņš atzina, ka uzņēmuma juristi turpina sagatavošanās darbus, lai piedzītu zaudējumus no atbildīgajiem par kļūdainajām analīzēm un nepamatoti uzlikto liegumu tirgot “Dogo”.

Jau ziņots, ka PVD oktobra sākumā atcēla visus “Tukuma straume” iepriekš piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtajos analīžu rezultātos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nebija konstatēta. Karbamīdu atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt.

“Tukuma straume” ražo suņu barību ar zīmolu “Dogo”, “Vau vau” un kaķu barību ar zīmoliem “Catto”, “Ņau ņau”, “Frederix” un citus. Uzņēmuma investīcijas no 2000.gada ir 17 miljoni eiro, no kuriem 6 miljoni ir ieguldīti mājdzīvnieku barības ražotnē.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv