Laukos
Bizness

“Tukuma straumes” jaunais īpašnieks par zīmolu likteni lems pēc pārdošanas apmēriem 0

DOGO Publicitātes foto

Lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražotāja AS “Tukuma straume” jaunais īpašnieks SIA “Baltic Agro” par uzņēmuma zīmolu tālāku virzību tirgū lems pēc to pārdošanas apmēru rādītājiem, sacīja “Baltic Agro” valdes loceklis Ainars Upmanis.

Jautāts, vai pēc “Tukuma straumes” iegādes iecerēts saglabāt tādu zīmolu, kā piemēram, “Dogo”, “Vau Vau”, “Nau ņau” un citus, Upmanis atbildēja, ka zīmolu tālāku virzību tirgū noteiks to pārdošanas apmēru rādītāji.

“Iespējams, eksporta tirgiem tiks veidotas jaunas produktu līnijas,” viņš pieļāva.

Viņš arī sacīja, ka līdz Konkurences padomes (KP) lēmumam par darījuma atļaušanu strukturālas pārmaiņas “Tukuma straumes” darbībā nav plānotas.

Tāpat Upmanis atzīmēja, ka šobrīd ir pāragri runāt arī par “Tukuma straumes” darbinieku skaita iespējamu samazināšanu, jo jāveic esošo procesu ekspertīze, kā arī ražošanas jaudu un tehnoloģisko procesu analīze.

Jau ziņots, ka agroķīmijas tirgotājs SIA “Baltic Agro”, kura īpašnieks ir Dānijas koncerns “DAVA Agravis International Holding”, šonedēļ paziņoja, kanoslēdzis darījumu par akciju kontrolpaketes iegādi AS “Tukuma straume”.

Kā norādīja “Danish Agro” grupas izpilddirektors Hennings Hārs, darījums dod iespēju īstenot vairākas sinerģijas grupas uzņēmumu starpā, jo “Tukuma Straume” atrodas teritorijā, līdzās “Danish Agro” grupā ietilpstošajam SIA “Vilomix Baltic”. Tāpat “Tukuma straume” produkcijai būs iespējas nokļūt Skandināvijas un Ziemeļeiropas valstu tirgos.

Tāpat ziņots, ka “Tukuma Straume” epriekš atzina, ka pagājušā gada nogalē strauji kāpinājis mājdzīvnieku barības realizācijas apjomus, sasniedzot gandrīz 200 tonnas mēnesī. Uzņēmumā norādīja, ka pēc tam, kad divas neatkarīgas laboratorijas apstiprināja “Dogo” kvalitāti, uzņēmumā veikts apjomīgs darbs, lai atsāktu sadarbību ar lielākajām pārtikas veikalu ķēdēm.

Oktobrī PVD atcēla visus “Tukuma straume” iepriekš piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtajos analīžu rezultātos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nebija konstatēta. Karbamīdu atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

SIA “Baltic Agro” dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. “Baltic Agro” pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.

2016. gadā uzņēmuma apgrozījums veidoja 140 miljonus eiro, nodokļos tika samaksāti 19 miljoni eiro, vidējais darbinieku skaits ir 135 cilvēki.

“Tukuma Straume” ražo suņu barību ar zīmoliem “Dogo”, “Vau vau” un kaķu barību ar zīmoliem “Catto”, “Ņau ņau”, “Frederix” un citus. Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem 2016.gadā “Tukuma straume” apgrozījums bija 9,312 miljoni eiro, bet peļņa – 712 298 eiro.
Vairāk par “Tukuma straumi” lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas