Bizness, Īpašums

Turēti mēslos un mitrumā. PVD no Ziru skolas izņem 26 novārdzinātus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) suņu turēšanas vietā Ziru skolā, kas atrodas Ventspils novada Ziru pagastā, jeb tā dēvētajā “Haskiju parkā” izņēmis 26 suņus, jo pārbaudē konstatēti būtiski labturības prasību pārkāpumi.

Dienests pārbaudi suņu turēšanas vietā veica pēc tam, kad saņēma informāciju par iespējamiem turēšanas un labturības prasību pārkāpumiem.

Pārbaudē inspektori konstatēja, ka suņi tiek turēti antisanitāros apstākļos – mēslos un mitrumā, netiek nodrošināta suņu pilnvērtīga ēdināšana, fiziskās aktivitātes.

Ņemot vērā iepriekš minēto, dienests pieņēma lēmumu par 26 suņu izņemšanu. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedībā.

24 Komentāri

 1. O!… PVD sāk “spodrināt sev pogas”… Situācija ar mājdzīvniekiem ir traģiska, bet PVD parasti tikai noskatās un atrakstās ar “resursu nepietiekamību”…. Izlieniet no kabinetiem un atveriet acis, lai ieraudzītu problēmu reālos apmērus – bezatbildīgi pavairotāji un pārpildītas patversmes!… Rakstiet protokolus, iekasējiet sodus – būs resursi!

  1. Nu tad beidzot, tiešām! Varbūt šī nebūs vienas reizes akcija? Un šoreiz varbūt ir cerības, ka tiks uzlikts reāls naudas sods, nevis brīdinājums par pārkāpumu?

 2. Ingrīdai Mičānei
  Kas tas par haskiju parku? Vai nevar uzrakstīt, kas tā par suņu audzētavu – ir licence vai nav? Virsrakstā pieminētā Ziru skola kā suņu turēšanas vieta – vai ir kāds sakars ar izglītības iestādi? Tāds iespaids, ka šādus raksteļus sacer palīgskolu absolventi.

 3. Suņi izņemti bet tas kad tur tiek pagastā arī zirgi turēti nelabvēlīgos apstākļos par to viņiem vienalga.uzliek tikai sodus un dzīvo tālāk.

  1. ja un tadi cukas ir vini pasus meslos un bada paturet…tur vajag dzilak paraknaties ar veco partiku ko izsniedz rimi un maxsima vini ne tikai baro sunus,,,bet baro bernus un atkarigos bet pasi perk pa ziedojumiem un tadie dod bernus aizbildnieciba Fuj Naira

 4. Nav nekāds brīnums! Arī “Latvijas Lepnumam” diemžēl mēdz būt divas sejas. Gribētos jau ticēt viņiem pēc visa ko viņi par savu dzīvi stāstījuši, bet nespēju. Šis negadījums ar suņiem ir tikai apliecinājums, ka “spalvu met, bet tikumus ne”….
  Žēl to cilvēku, kuri viņiem lētticīgi seko. Arī tas vecais vīrs -suņu kopējs ir saimnieku atbildība! Saimnieki ārzemēs!? Par kādu naudu!?
  Lai sunīšiem labi klājas!

 5. Tur Zirās ir pašvaldība, noteikti arī sociālais darbinieks, lai paskatās kā iet vecajam suņu kopējam, vai viņam ir kādi reāli ienākumi, vai ir no kā dzīvot.

  1. Ienākumi suņu kopējam nav, pat reizēm nav ko ēst… saimnieki tagad arī pārcēlušies uz Ventspili, tur brauc reti, bet ko lai cilvēks dara un kā lai pabaro ja ne kā nav… Dzīvot Andrejam nav kur tur viņšdzīvo un vergo kā vergs… citi aizmukuši, jo visi turēti verga darbam izmantošanai ne ārstēšanai no neatkarības

   1. un kur jūs esat, kas par šo situāciju zina, uzrodaties tikai te anonīmajos komentāros papurkšķēt, vai arī varat iesniegumu uzrakstīt tai pašvaldībai par jūsu novērojumiem?

 6. Sen jau vajadzēja sunīšus atņemt.
  Atkal dzīvniekiem jācieš. Kuldīgā par to baumoja agrāk,cilvēks ,kas tur ir kādu laiku uzturējies,stāstīja par Šķoņiem brīnumu lietas. Vietējie ļautiņi no viņiem baidās. Beidzot kāds tomēr sadūšojās.

Pievienot komentāru