Laukos
Tehnika

Ukrainā izmēģināts pirmais ‘Belarus’ traktors ar gāzes–dīzeļa dzinēju0


‘Belarus-892 Lux-LPG’
‘Belarus-892 Lux-LPG’
Publicitātes foto.

Minskas traktoru rūpnīcas oficiālais pārstāvis Ukrainā, kas pirmais uzstādījis gāzes–dīzeļa dzinēja iekārtu traktoram Belarus 892, veicis izmēģinājumu vienā no zemnieku saimniecībām.

Veikto izmēģinājumu mērķis – apstiprināt bidegvielas dzinēja jaudu un novērtēt patēriņa ekonomiju, kā arī gāzes–dīzeļa dzinēja iekārtas atmaksāšanās laiku.
Izmēģinājums notika uz lauka, kas nav apstrādāts 10 gadu. Tika strādāts ar uzkarināmo standartaprīkojumu, ko izmanto augsnes apstrādei, – trīskorpusu maiņvērsējarklu, tapu ecēšām un mulčēšanas veltņiem ar darba platumu 6 m, secīgi izmantojot dīzeļdegvielu un pēc tam gāzi–dīzeļdegvielu.

Testēšanas rezultāti parādīja, ka abos gadījumos traktora jauda palika vienāda – 88 zirgspēki. Dīzeļdegvielas patēriņš bija 18 litru stundā, bet gāzes–dīzeļa – 19 l/h (14 litru dīzeļa + 5 litri gāzes, t. i., gāzes patēriņš ir 20% no kopējā degvielas patēriņa).

Tādējādi, ja pašreizējā dīzeļdegvielas cena Ukrainā ir 25 grivnas (0,94 eiro) par litru, bet gāzes 11 grivnas (0,41 eiro) par litru, tad ekonomija ir apmēram 40 grivnu (1,55 eiro) stundā. Vidēji ekspluatējot traktoru astoņas stundas dienā, gāzes balona aprīkojums atmaksāsies apmēram pēc 100 darba dienām. Tātad pēc 100 darba dienām sākšoties reālā degvielas ekonomija, turklāt nezaudējot traktora jaudu un saglabājot labu augsnes apstrādes kvalitāti.

Gāzbalona aprīkojums tika izstrādāts speciāli konkrētajam traktora modelim un sastāv no pasaulē zināmu kompāniju komplektējošām detaļām – A.E.B. vadības bloks un elektronika, Tomasetto Achille reduktors, Hana sprauslas, OMB multivārsts ar līmeņrāžiem, Bosch izplūdes gāzes temperatūras devējs u. c. Itāļu kompānija A.E.B. ir pasaules līderis elektronikas ražošanā alternatīvās degvielas jomā, savukārt itāļu kompānijas OMB un Tomasetto Achille Spa nodrošina maksimālu drošību gāzes dzinēja darbībā.

Atkarībā no izmantošanas galamērķiem uz traktora var tikt uzstādīti dažāda apjoma gāzes baloni gan sānos, gan aizmugurē. Lai kontrolētu uzkarināmo aprīkojumu, var uzstādīt aizmugures skata kameru ar monitoru salonā.

Ekskluzīvā traktora Belarus-892 Lux-LPG versija jau tika demonstrēta Kijevā izstādē “Agro 2019”, un septembra beigās bidegvielas traktors Belarus 892 tika prezentēts arī starptautiskās izstādes “Agroekspo 2019” laikā, kas noritēja no 25. līdz 28. septembrim Kropivņicas pilsētā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

 

LA.lv