Laukos
Tehnika

Ukraiņu rūpnīca “KrAz” radījusi autotraktoru0

Publicitātes foto

Kijevas izstādē Agro 2017 rūpnīca KrAZ demonstrēja uz jau zināmās mašīnas KrAZ–6322 bāzes radīto autotraktoru MEZ–330, kas spēj veikt gan transporta, gan lauku darbus un būšot labs traktora HTZ T–17221 aizvietotājs lauku saimniecībās.

Izstādes modelis bija aprīkots ar virsbūvi mēslojuma izkliedēšanai, kā arī aprīkojumu arkla vai citu uzkarināmu agregātu pievienošanai.

Bāzes modelis KrAZ–6322 aprīkots ar jūgvārpstu, papildu uzkari arklam un citiem agregātiem un var veikt daudzus lauksaimniecības darbus. Piemēram, šādi aprīkots, tas var strādāt ar pieckorpusu arklu, veikt sējas darbus, izkliedēt mēslojumu, smidzināt utt. Savas izturības un caurgājamības dēļ tas var kļūt par īstu lauksaimniecības kravas auto.

Šādas mašīnas analogi rodami, piemēram, Vācijā, kur uz MAN un Mercedes-Benz bāzes jau sen ražo līdzīgus autotraktorus.

Pagaidām autotraktors MEZ–330 radīts vienā eksemplārā, taču, ja būšot interese par tādu tehniku, rūpnīca gatava sākt sērijveida ražošanu. Cik zināms, tā cena ir apmēram 73 800 ASV dolāru bez virsbūves. Par ārzemju konkurentiem šajā jomā ukraiņu ražotājs uzskata Fendt 936, Massey Ferguson 7926.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žunrāla Agrotops šā gada jūlija numurā

LA.lv