Laukos
Graudkopība

“Ulbroka”: Saistībā ar cūkgaļas iepirkuma cenu kāpumu saimniecības palielina ganāmpulku lielumu0


Andris Kokts.
Andris Kokts.
Foto: la.lv

Saistībā ar cūkgaļas iepirkuma cenu kāpumu saimniecībām ir tendence palielināt ganāmpulku lielumu, otrdien AS “Rīgas dzirnavnieks” rīkotajā braucienā uz saimniecībām informēja cūkkopības uzņēmuma “Ulbroka” pārstāvis Aigars Kokts.

Viņš atzina, ka cūkgaļas iepirkuma cenas patlaban diktē vairāki apstākļi, tajā skaitā Āfrikas cūku mēris, līdz ar to cūkgaļas trūkst un tās iepirkuma cenas Eiropā palielinās, taču tas nebūs ilgstoši. “Pašreizējo cenu paaugstināšanos saimniecības redz kā iespēju nopelnīt. Tās palielinās ganāmpulku lielumu, tomēr drīz vien, kad cena kritīsies, cūkgaļas piedāvājums pārsniegs pieprasījumu,” prognozēja Kokts.

“Ulbroka” patlaban galveno uzmanību velta biodrošībai un efektivitātei. Uzņēmums īsteno vairākus investīciju projektus ar Eiropas Savienības atbalstu un plāno izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības un ieviest efektīvākos risinājumus ražošanā.

“Ulbroka” šogad 250 hektāros audzē kviešus, rudzus un rapsi. Graudaugus iespējams izmantot sivēnu nobarošanai, pašiem izgatavot barību. Ja kādu gadu graudu kvalitātes rādītāji ir sevišķi augsti saimniecībai ir iespēja tos pārdot arī kā pārtikas kvalitātes graudus par augstāku cenu. “Ulbrokai” šogad ir bijis ļoti labs rapša ražas gads, ražai mazliet pārsniedzot četras tonnas no hektāra. Tikmēr ievāktās rudzu ražas apmērs solās būt tuvu septiņām tonnām no hektāra.

“Droši vien rekorda ražas nebūs. Viens lauks ir labāks, viens mazliet sliktāks. Gribētos labāku ražu, bet daudzus faktorus nevaram ietekmēt,” sacīja “Ulbrokas” pārstāvis.

“Ulbroka” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 707 408 eiro. Uzņēmuma darbības joma ir cūkgaļas un vaislas cūku ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam, tirdzniecība ar lopbarību, kā arī elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana biogāzes stacijā. “Ulbroka” pilnībā pieder Aivaram Koktam. Saimniecībā ir nodarbināti 50 darbinieki.

LA.lv