Laukos
Politika

Ungārijā apspriedīs EK vīziju par nākotnes ES Kopējo lauksaimniecības politiku 0

Foto – AFP/LETA

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis šodien un rīt dosies darba vizītē uz Ungāriju, informēja ZM.

Ungārijā Arnītis piedalīsies Višegrādas valstu, tostarp Ungārijas, Čehijas, Polijas un Slovākijas, Baltijas valstu un Balkānu valstu, tostarp Slovēnijas, Horvātijas, Bulgārijas un Rumānijas lauksaimniecības ministru apspriedē par Eiropas Komisijas (EK) publicētajiem regulu priekšlikumiem par Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020.gada.

Sanāksmes laikā arī plānots parakstīt Višegrādas, Baltijas un Balkānu valstu kopīgo deklarāciju par sadarbību bioekonomikā, kā arī apspriest situāciju piena, cūkgaļas un cukura tirgos.

Jau ziņots, ka EK 1. jūnijā publicēja regulu priekšlikumus par Kopējās lauksaimniecības politiku 2021.-2027.gadam, tostarp tiešmaksājumu un lauku attīstības politikas ES finansējuma sadalījumu dalībvalstu starpā.

Saskaņā ar EK priekšlikumu nākamajā plānošanas periodā Kopējās lauksaimniecības politikas lauku attīstībai dalībvalstīm paredzētais finansējums samazināsies par 15% salīdzinājumā ar 2014.-2020. gadu. Tādējādi Latvijai nākamajā plānošanas periodā Latvijai Lauku attīstības programmas pasākumu īstenošanai paredzētais ES finansējums būs par 147 miljoniem eiro mazāks nekā šajā plānošanas periodā.

Savukārt tiešo maksājumu kopējais samazinājums ES saskaņā ar EK priekšlikumu būs 3,9%. Tiešo maksājumu apjoms nesaruks dažām dalībvalstīm, tajā skaitā Latvijai. Latvijai EK paredz ļoti minimālu tiešo maksājumu pieaugumu līdz 202 eiro par hektāru 2026. gadā. Saskaņā ar pašreizējo EK piedāvājumu tiešie maksājumi Latvijas lauksaimniekiem pieaugs par vienu eiro gadā.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas