Laukos
Lauku sēta

Uz atbalstu tūrisma attīstībai varēs pretendēt plašāks lauksaimnieku loks0

Foto: LETA

Turpmāk uz atbalstu lauku tūrisma attīstībai varēs pretendēt plašāks lauksaimnieku loks, paredz valdības atbalstītie grozījumi noteikumos par atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā”.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, līdz šim atbalsta saņēmējam ar saņemto finansējumu bija atļauts attīstīt esošo saimniecisko darbību tajā pašā nozarē un arī nozarē, kas ir saistīta ar esošo saimniecisko darbību. Grozījumi ļaus pretendentam turpmāk veikt saimniecisko darbību arī nozarē, kas nav tieši saistīta ar esošo darbības nozari.

Izmaiņas noteikumos paplašina atbalsta saņēmēju loku aktivitātē “Tūrisma aktivitāšu veicināšana”, ļaujot tajā piedalīties lauksaimniekiem un paredzot tiesības ierīkot kempingu vai atpūtas teritoriju telšu, pārvietojamu mājiņu, treileru un citas nelielas būves viesu izmitināšanai. Drīkstēs arī izveidot peldvietas, atpūtas takas, rotaļlaukumus un aktīvas atpūtas vietas, kā arī pielāgot infrastruktūru personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Grozījumi arī palielina maksimālās attiecināmās izmaksas.

Plānošanas periodā vienai ar atbalsta pretendentu saistīto personu grupai kopējā attiecināmo izmaksu summa varēs būt:
– ieguldījumiem ražošanas un pakalpojumu attīstībā – 700 000 eiro, tajā skaitā par mobilo tehniku 200 000 eiro;
– ieguldījumiem ražošanas attīstībā – 500 000 eiro, tajā skaitā par mobilo tehniku 200 000 eiro;
– ieguldījumiem pakalpojumu attīstībā – 300 000 eiro, tajā skaitā par mobilo tehniku 200 000 eiro.

Līdz ar attiecināmo izmaksu apmēra palielināšanu ir grozīti arī pasākumā sasniedzamie mērķi. Trešajā noslēgtajā gadā pēc projekta īstenošanas jābūt attīstītai saimnieciskajai darbībai, saglabātām esošās darbavietām un, attiecināmām izmaksām pārsniedzot 200 000 eiro, arī radītai vismaz vienai jaunai darbavietai.

Grozījumi noteikumos precizē atbalsta intensitāti. Visiem pasākuma projektiem piemērojamā intensitāte ir 40% no attiecināmajām izmaksām, bet par ieguldījumiem energoefektīvās būvēs, kuru energoefektivitātes rādītāji ir augstāki nekā minimālie standarti,- 50% (izņemot lielos komersantus – 35%), par specializēto meža tehniku – 35%, un citu mobilo tehniku – 25% no attiecināmajām izmaksām.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv