Laukos
Graudkopība

Uz mēslošanas līdzekļu etiķetēm vairs nevarēs likt norādi “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”0

Foto – Shutterstock

Uz mēslošanas līdzekļu etiķetēm vairs nevarēs likt norādi “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”, paredz valdības atbalstītie grozījumi mēslošanas līdzekļu un substrātu atbilstības novērtēšanas un tirdzniecības kārtībā.

Zemkop’ības ministrijā norāda, ka tirdzniecībā aizvien biežāk parādās mēslošanas līdzekļi ar norādi, ka tos atļauts izmantot bioloģiskajā lauksaimniecībā, kas gan ne vienmēr atbilst patiesībai un maldina bioloģiskos lauksaimniekus. Lai no šādām maldinošām situācijām izvairītos, turpmāk Latvijā norāde mēslošanas līdzekļa etiķetē “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā” netiks lietota.

Savukārt tiem mēslošanas līdzekļiem, kuri iegūti bioloģiskajā lauksaimniecībā, etiķetē varēs lietot norādi “Bioloģiskā lauksaimniecība”.

Tāpat izmaiņas nosaka atcelt netipisko mēslošanas līdzekļu reģistrāciju, jo pašlaik tirdzniecībā pieejami jauni produkti – gatavi darba šķīdumi, kuros ir ļoti mazs barības vielu daudzums un kurus izmantoti citiem mērķiem, piemēram, dekoratīvajiem augiem lapu spīduma nodrošināšanai. Tāpēc nav lietderīgi tos uzskatīt par mēslošanas līdzekļiem un tos reģistrēt.

Grozījumi noteikumos arī precizēt etiķetes, marķējuma un pavaddokumenta saturu.

Patlaban Valsts augu aizsardzības dienesta Mēslošanas līdzekļu reģistrā ir reģistrēti astoņi netipiski mēslošanas līdzekļi, kā arī 11 mēslošanas līdzekļi, un uzskaitē ir 12 līdzekļi, kuriem ir marķējums “EK mēslošanas līdzeklis” un kuriem var lietot norādi “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”.

Grozījumi noteikumos “Mēslošanas līdzekļu un substrātu identifikācijas, kvalitātes atbilstības novērtēšanas un tirdzniecības noteikumi” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv