Laukos
Dārzeņi un augļi

Uz viesnīcas “Radisson Blu” jumta iekārtota bišu drava1


Stropi uz “Radisson Blu” viesnīcas jumta.
Stropi uz “Radisson Blu” viesnīcas jumta.
Publicitātes foto.

Lai veicinātu dabas daudzveidību Rīgā un vērstu sabiedrības uzmanību bišu būtiskajai lomai dabā un to iznīkšanas riskam, viesnīca “Radisson Blu Latvija Conference&SPA Hotel” sadarbībā ar biškopi Jāni Šnikvaldu uz viesnīcas terases jumta uzstādījuši desmit bišu stropus, informē viesnīcas pārstāvji.

Plānots, ka šajā dravā varētu ievākt 500 kilogramus liepziedu medus.

“Rūpes par apkārtējo vidi un sabiedrību mums vienmēr bijusi prioritāte, tāpēc jau vairākus gadus esam viens no zaļākajiem viesnīcu zīmoliem pasaulē. Sekojot “Radisson Blu” viesnīcu piemēriem citās pasaules pilsētās, sadarbībā ar dravniecību “Baltu dravas”, šodien – pasaules Bišu dienā, uz viesnīcas terases jumta uzstādījām 10 bišu stropus. Sagaidām, ka katrs no tiem liepu ziedēšanas laikā divu nedēļu garumā varētu ienest 30 līdz 60 kilogramus medu, ko pēc tam ne tikai pasniegsim viesiem pie ēdienreizēm, bet brūvēsim savu medalu un medus liķieri” stāsta viesnīcas direktors Gerhards Erasmus.

Urbānā jeb pilsētvides biškopība kopš 2012. gada ir globāla un strauji augoša tendence daudzās pilsētās ne tikai Eiropā, bet arī citur pasaulē. Nereti pilsētas dravniecība ir hobija līmenī, taču novērojams, ka arvien vairāk uzņēmumi, īpaši viesnīcas un restorāni, savus jumtus izmanto lietderīgi – ieviešot bišu stropus.

“Bišu saimes, kuras izvietotas pilsētās, spēj ievākt ne tikai vairāk, bet arī augstvērtīgāku medu. Tas pateicoties tam, ka ir daudz apstādījumu, dārzu un parku, mazākas temperatūras svārstības, un, galvenokārt, pilsētvide ir brīva no konvencionālajā lauksaimniecībā izmantojamām, bitēm un cilvēkam kaitīgajām, pesticīdu atliekvielām. No bitēm iegūst arī pati pilsēta, jo tiek apputeksnēti tuvumā esošie koki un ziedi,” stāsta biškopis Jānis Šnikvalds.

Viesnīcu zīmola “Radisson Blu” un dravniecības “Baltu dravas” sadarbība aizsākās pirms trim gadiem, kad uz viesnīcas “Radisson Blu Elizabete” jumta iepretim Vērmanes dārzam tika izveidota bišu drava ar 12 stropiem. Tolaik bites uz viesnīcas jumta rosījās no 17. jūnija līdz 18. jūlijam, kas tām ļāva saražot vairāk nekā 300 kilogramus medus. Pēc tam sadarbībā ar Madonas alusdarītavu tika izgatavots medalus “BEER”, kas tika tirgots viesnīcas bārā.

Bišu stropi uz “Radisson Blu” jumta.
Publicitātes foto

LA.lv