Laukos
Bizness

“Užavas alus” nonāk no tēva pie dēla0

Foto – Shutterstock

Ventspils novada alus darītavas “Užavas alus” (iepriekš “Zaksi”) līdz šim vienīgais īpašnieks un valdes loceklis Uldis Pumpurs nodevis 99% uzņēmuma kapitāldaļu savam dēlam Oskaram Pumpuram, lai viņš nākotnē turpinātu tēva iesākto.

“Redzu, ka dēlam ir interese, un vēlos, lai viņš vairāk pievēršas uzņēmējdarbībai. Zelta “akcija” joprojām pieder man,” sacīja Uldis Pumpurs, piebilstot, ka tādējādi joprojām kontrolē uzņēmumā notiekošo. Uldis Pumpurs paliek arī vienīgais “Užavas alus” valdes loceklis.

Pumpurs piebilda, ka līdz ar kapitāldaļu nodošanu dēlam vēlas ievirzīt atvasi uzņēmējdarbībā, kā arī radināt dēlu pie atbildības, sākotnēji pārraugot jaunā kapitāldaļu līdzīpašnieka darbību. “Tā ir dzīves skola, jo, kā zināms, dzīvē viss 100% nenotiek tā, kā māca skolā. Vēlos, lai dēls būtu pieredzējis arī praktiskā ziņā,” sacīja Pumpurs.

“Užavas alus” 2016.gadā strādāja ar 3,214 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 18 519 eiro, pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kompānija dibināta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 298 802 eiro.

LA.lv